Haberler

21 Nisan 2021

2012 Yılının Maxi Scooter Modelleri

» 'a ait diğer yazılar »
Ekleyen: Melih Baykara
Etiketler:, ,
3

Maxi scooterlar ilk çıkan düşük cc’li scooterlerin kullanıcıları tarafından özellikle pratiklikleri nedeniyle çok sevilmelerinin üzerine, daha fazla güç, stabilite ve bagaj hacmi gibi istekleri üzerine ortaya çıkmış ve günümüzde de gelişmeye devam eden scooter modelleridir. EICMA 2011 şovunda dikkatleri çeken yeni modellere gelince:

Aprilia SRV 850
Teknik ve estetik standartları, spor ruhu, tasarım konsepti ve gücüyle adeta scooter dünyasının sınırlarını genişletiyor. 76 Beygir maksimum güç, 76.5 maksimum tork üreten  850cc 90 ° V twin motoru kendi sınıfının en iyisi görünüyor.

BMW C 600 Sport
Mükemmel yol tutuşu ve performans sunan yeni C 600 Sport. Karakteristik çarpıcı BMW tasarımı…

BMW C 650 GT
Şehri fethetmek için BMW C 650 GT ile planlarınızı yüksek bir tarzda uygulamaya koyabilirsiniz. Güçlü 60 hp motoru, kendi sınıfında en büyük depolama hacmi, rüzgara ve soğuğa karşı koruması ile uzun yolculuklarınızda da size olağan üstü konfor sunuyor.

Honda Integra
Integra; Sıvı soğutmalı, 2silindirli, 670cc.motora, Honda’nın yenilikçi, gerektiğinde devreye sokularak otomatik şanzımanın rahatlığını sağlayan manuel mod seçeneği bulunan debriyaj iletim sistemine sahip.

Peugeot Metropolis 400i
EICMA 2011 fuarında tanıtılan 75 Hp gücündeki enjeksiyonlu üç tekerlekli scooterde 3 adet disk fren bulunmakta ve scooter 150 km hıza ulaşabilmekte.

Piaggio X10 125
Piaggio GT serisinin en son varisi: İki tekerlek üzerinde maksimum konfor arayanlar için İtalyanların amiral gemisi tüm zarafeti ile maxi performans sunuyor. Elektrikli arka süspansiyon ayarı, çift ABS ve ASR sistemi, konfor, maksimum işlevsellik ve toplam güvenlik. Yeni X10 modelinde her şey tasarlanmış.  Piaggio, Gran Turismo sektöründe lider bir öneri ile ortaya çıkıyor. Piaggio X10 125, İtalyan “maxi” kavramının en yüksek evrimini temsil ediyor.

Quadro 350D
Piaggio, Gilera, Yamaha, Aprilia, Triumph … gibi en büyük scooter ve motosiklet firmalarının gölgesinde 25 yıl çalışmış Marabese Tasarım, Quadro teknoloji ile ürettikleri kendi markaları üç tekerlekli scooteri ile pazara girmeye hazırlanıyor.

Sym MaxSYM 600
Uzun yıllar boyunca, Asya pazarında Honda ile bağlantılı çalışan firmanın faklı da olsa scooterinde  Silver Wing tipi bir benzerlik göze çarpıyor.

KYMCO Xciting 400i
Kymco EICMA şovunda, yeni modeli 400cc, yakıt enjeksiyonlu spor scooter modelini duyurdu.

Yamaha T-Max ABS
Her zamankinden daha da fazla TMAX…
Yeni TMAX, ultra-dinamik yeni karoser, yeni rafine güç ile motosiklet tarzı seviyede her zamankinden daha fazla spor scooter özellikleri sunuyor.

 

Kaynak : HMK


0 Yorum


ilk yorumu sen yazar mısın?


You must be logged in to post a comment.