PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : -

15 Ağustos 2005, 16:35
İşlemlerin sürüyor olması ve olası yanlış anlaşılmalara neden olmamak için yazımı kaldırdım. Bilginize sunarım.

15 Ağustos 2005, 16:56
Kerim oncelikle cok gecmis olsun sende bir sey olmamasina cok sevindim keske montunu ustune alsaydim biliyorum full korumali montun var ama sıcaktan dolayı yanına almadin sanirim

Kerim yazin da bir sey dikkatimi cekti sakin yanlis anlayip elestiri getirdigimi dusunme sadece birdigim bir kac seyi sizin ile paylasabilirsem belki ayni durumdaki arkadaslara ders olur diye yazmak istiyorum.

haliyle kendimi güvenceye almak için bende önce arkayı pompalayarak, akabinde ön frenle de yavaşça destekleyerek durmaya çalıştım , ancak hem zeminin bozuk olması, hemde yokuş aşağı pozisyonlama neticesinde kontrolü kaybettim ve motoru yatırdım

Arkadaslar Oncelikle yokus asagi inerken arka fren kullanilmaz on fren kullanilir. nedeni ise agirlik merkezinin daha cok on tekere binecegi icin arka lastik en ufak bir fren uygulandigin da kitlenecektir ve Kerimin de dedigi gibi bozuk bir zeminde kontrol kaybetmenizi saglar

Yokus çıkarken Arka fren Inerken Ön fren kullanilmalidir.

ve hiç bir zaman icin on fren destekleyici bir amac icin kullanilmaz motoru on fren durdurur.

daha sonra arka frene pompaladigin dan bahsediyorsun kerim bunun hiç bir faydasi yoktur aksine durus mesafeni uzatirsin fren tek seferde ve gittikce artirilan bir kuvvet ile uygulanir.

Motoruna en kisa zamanda kavusman dilegi ile tekrar cok gecmis olsun hisarda kahve içelim bir ara

15 Ağustos 2005, 18:35
Herkese tekrar teşekkür ederim güzel dilekleri için.

ashkin
15 Ağustos 2005, 18:49
Kerim kardesim,
inan cok uzuldum. Ama sende ciddi bir sey olmamasinda sevinidim.
Umarim en ciddi kazan bu olur ve SON olur.

Gerekli dersleri aldim.

Gecmis olsun...

15 Ağustos 2005, 21:00
Dostum çok geçmiş olsun.Çok ucuz atlatmışsın.2 ay kadar once kardeşimde benzer bir kaza yapmıştı.Motor için üzülme aynısını yapıyolar.Tamir için benimle muhakkak irtibata geç.Tekrar geçmiş olsun.

Boran fren konusunda gerekli uyarıları yapmış.Bunları boş bir alanda( ön freni kitleyin, arkayı kitleyin ,motorun buna tepkisini gorün) uygulamasını yaparsanız tehlike anında daha soğukkanlı olabilirsiniz.Motorlarınızı en kısa zamanda tanımaya çalışın tehlikenin en büyüğü motora yabancı olmak.

16 Ağustos 2005, 00:33
Biraz evvel maillerime bakıyordum, sağolun varolun geçmiş olsun mesajları ile mailbox dolmuştu :)

Fazerman çok doğru söylüyor, motorun tepkisini iyi ölçmek lazım.
Uzun yol , fazla km yapmış olsakta şehir içi trafiği tümüyle farklı.
Benim de ilk motorum fazer değil, daha öncesinde vukuatsız bir motor hayatım oldu.Kaza işte geliyorum demedi

Şükürler olsun sağ salim ayaktayız,etraftada başka bir zarar yok.
Bu da son olsun inşallah temennileriniz ve çabalarımız doğrultusunda.

Şimdi gelelim asıl konuya
FazerTR sitemiz hakkında yazayım birazda :P

Bu sitede bir sosyal aktivitede bulunuyoruz, elimizden geldiğince katılımcı olmaya çalışıyoruz.Gerektiği yerde destekleyici faaliyetlerde bulunuyoruz.Demek ki biz bir grubuz.
Hata bugün başkasında yarın bende veya hiç kimsede, yolda vs de olabilir.
En azından böyle bir ortamda açık, dürüst ve samimi bir ortam yaratılmış herkes tarafından.Kırılmaca, gücenmece, darılmaca yok.
Sahip olmaya çalıştığımız "Erdem" bunu gerektiriyor.İşimize geleni söyler, gelmeyeni söylemezsek kendimizi kandırmış oluruz.
Gün gelecek bu forumlar birçok insan takip ediyor olacak, motoru almak çok kolay ancak yaşanan deneyimlerden ders alabiliyor olmak en önemlisi.Bu nedenle burası zaman ilerledikçe IT ci tabiri ile "Knowledge Database" olacak.Buna inanıyorum, yoksa kısır döngüye gireriz

Herkes bir yardımları olup olmayacağını soruyor, şu an için herhangi bir ihtiyaç gözükmüyor, iyi dilekleriniz yeterli.

Ancak bir şekilde bir organizasyon oluşturup ta bahsettiğim düzenlemeleri sağlayabilirsek vatandaşlık görevimizi yapmış oluruz,insan başına gelince daha iyi anlıyor.Alt tarafı bir direk ve uyarı levhası o kadar.
Bunu yaparken de toplumu ve bireyleri rahatsız etmeden kaynağından halletmek en akıllıcası.Bir dilekçe yazılabilir mesela

Biraz turnusol kağıdı gibi oldu bu durum.

Burada olma amacımız ve biraraya gelmeye çalışmamızda en önemli husus, belirli bir düzeyde bilgi,dostluk ve paylaşımı oluşturabileceğimiz bir ortamı sağlayabilmekti, oldu da galiba.

Şimdi artık güzel şeyler konuşma zamanı,grup aktivitelerini sıklaştırıp buluşalım,gezilere çıkalım sonbahar da geliyor en keyifli zaman (ben bulurum bir vasıta, Boran 1 ayda alırsın motorunu diyor), beraber gezmeye alışalım, konuştuğumuz gibi ileri sürüş teknikleri eğitimi alalım.
Herkesin öğreneceği birşeyler mutlaka çıkacaktır.

Motor yapılır bir şekilde, eskisi gibi olur, keyfimiz de yerine gelir.. birgün satarsak ta zarar ederiz darbeli diye :cry: ancak 45 tane dostumuz olmuştur , önemli olan da budur.

Kazasız, keyifli sürüşler dileklerimle

ashkin
16 Ağustos 2005, 11:11
agzina saglik Kerim .
guzel noktalara deginmissin.

ATILAY
09 Aralık 2005, 21:54
ewt motorun tepkisini ölçmek çok önemli..bende sert fren yapamadığım için 20 km ile motoru devirdim..daha doğrusu frenlerken motorun kontrolünü kaybettim..allahtan bişi olmadı ama grenaj hasarlandı. kış geçsin iyi bi ustaya yaptıracaz artık :mrgreen: