PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Çalındı

bulent
27 Nisan 2006, 14:28
Arkadaşlar motorum çalındı 34 BLT 97 görürseniz polise bildirmeniz veya beni aramanızı (0 555 337 49 50 )rica ediyorum şu anda anons geçildi tüm istanbulda aranıyor...

Not: Geyiklerim devam eder üzülmeyin kaskosu vardı tek sıkıntı motosuz kalacak olmam bir süre...

Sevgilerimle..

addict
27 Nisan 2006, 14:31
bence şaka bu şaka bulent ciddi olamazsın bak şakaysa eşenk şakası bu ıııh

2fast4u
27 Nisan 2006, 14:32
Haydaaaaaa bidibidi bidibidi bidibidi uzgunum
Usta geyik yapmıyorsun değilmi . İşe bak ya tamam işler açıldı hırsızlar için yandık cümleten valla...............

bakkalgazi
27 Nisan 2006, 14:38
geçmiş olsun.

Tabi bundan sonra hırsızlık artacak abicim motorlar ateş pahası oldu veryhappy

atuter
27 Nisan 2006, 14:39
:shock: sasirdimmm :shock: sasirdimmm
ortakgeçmiş olsunn.. :?

LaJollan
27 Nisan 2006, 14:51
Bülent,
geçmiş olsun

nereden çalındı? nasıl çalındı? plakandan başka ayırdedici birşey var mı? falan filan

addict
27 Nisan 2006, 15:04
Şimdi bulent le konuştum karakolda oldugunu zabıt tutturdugunu söyledi evin önünden kaldırmışlar motorunu tekrardan çok büyük geçmiş olsun dilerim çok kısa bir zaman içinde hasarsız bir şekilde motoru bulunur çok üzüldüm uzgunum aman arkadaşlar herkez biraz daha dikkat etsin bu aralar azdılar yine,guvenlik konusuna biraz daha eğilmek lazım

halil
27 Nisan 2006, 15:16
Bülent geçmiş olsun kardeş, ne denir bilmem ki.. uzgunum

En kısa zamanda bulunur inşallah...

EvReN
27 Nisan 2006, 15:20
Çok geçmiş olsun uzgunum
Nedir bu yahu iyice arttı hırsızlık olayları...

2fast4u
27 Nisan 2006, 15:28
Az önce iş yerimin önünden güvenlik aradı ve benim motoru kurcaladıklarını söyledi kameradan görmüş ben gidene kadar onlarda oraya gelmişti zaten. Motoru itelemişler tekerlek bir tur dönmüş ve disk kilidine takılmış. Güvenliği görünce çöpçü kılıklı iki kişi koşarak uzaklaşmış. Allahtan motoru düşürmemişler.
Herkez çok dikkatli olsun azdılar iyice. Aman beş dakika bile duracak olsanız mutlaka direksiyonunuzu kilitleyin ve disk kilidinizi takın.

AliCaglarGurel
27 Nisan 2006, 15:33
Şerefsizlerrrrrr....

Geçmiş olsun bülent.. uzgunum

yamahamusti
27 Nisan 2006, 15:39
geçmiş olsun bülent çok üzüldüm aglamak!

addict
27 Nisan 2006, 15:55
Levent hocam sana da geçmiş olsun,arkadaşlar nedir bu boyle nasıl bir önlem almalı ne yapmalı bu konuda biraz kafa yormak gerekir bence ne dersiniz...

Carrera
27 Nisan 2006, 16:22
Çok üzüldüm be Bülent. İnanılmaz sinir oluyorum şu .... lara.

O motorlardan cebinnize, boğazınıza bir kuruş para girerse zehir zıkkım olsun. burada olmasa bile diğer tarafda nasılsa ödeşicez.

Takma kafana bülentçim. Benim işte olduğum vakitlerde motorumu alıp kullanabilirsin. (Gerçi düşürürsen sen ama ne yapalım işte. Kardeşlik var arada.) Öpüyorum yanağından.

bulent
27 Nisan 2006, 16:27
Formaliteler bitti sigorta şirketine de beyanda bulundum. 1 ay içinde parasını vereceklerini söylediler gulmekten oldum ...Ama o süre içinde motorsuz kalmak bile ölüm araba çok sıkıntılı bu trafikte ..Aşkın senle İzmire gelemiyorum veryhappy .. Motorunuza iyi bakın arkadaşlar yokluğu çok kötümüş daha ilk dakikada hissediyorsunuz...:-)))

Sigorta için aradığımda çok eğlendim adama motorum çalındı diyorum sigorta mı yaptırmak istiyorsunuz dedi bana (adı Ata). Bende çalınan motora yapıyormusun dedim hayır dedi o zaman neden soruyorsun benim sigortam var dedim ...Sonuçta 4 üncü aramamda Tekin arkadaşımız yardımcı olabildi ve tutanağı yaptı ...ama o arada ki 2 arama da çok komiktiiiiiiiiiiiiii.

Yetkili: Motorunuzu kim çaldı ?
Ben: nasıl yani
Yetkili: Yani nasıl çalınmış ?
Ben : Ne bileyim nasıl aldıklarını
Yetkili: Dururken mi çalındı gasp mı oldu hariket halinde:
Ben : Abiciğim MOTOR PARK HALİNDE EVİMDEN ÇALINMIŞ NASIL OLMUŞ BİLMİYOPRUM.... bidibidi bidibidi Hareket halinde nasıl çalınır... KAFAPATLAT

Neyse aklıma geldikçe yazarım hala gülüyorum ..

kelebek
27 Nisan 2006, 16:35
Bülent ve Levent yaa ikinize de geçmiş olsun arkadaşlar çok üzüldüm. Neden oluyor bunlar ya haram olsun valla. uzgunum

Bu arada dialoglarda süper yani. :?

highwayeagle
27 Nisan 2006, 16:38
Bilent geçmiş olsun kardeşim. Allahtan kaskon varmış. Geçmiş olsun

Hareket halindeyken motorun çalınmaya olayı nasıl oluyor ya.

atuter
27 Nisan 2006, 16:40
Sevgili ortağım,
Yukarda sana saçma gelen sorular sigortacılar için çok anlam ifade ediyor. :mrgreen: :wink:
Çünkü gasp edildiyse uygulamaları ayrı (ne biçim kanunsa), işin içine kamu davası vs. gibi başka unsurlarda giriyor galiba ve uygulamaları değişiyor. Adama nerdeyse sen çaldırdın noktasına getiriyorlar. Kanunen gaspda, senin rızan olmasa dahi :mrgreen: haberin dalihilinde alındığı için uygulama farklı. Ama çalınma ise haberin olmadan gerçekleşen bir eylem olduğu için sigortanın kaçabileceği hiç bir delik kalmıyor ve 45 gün içinde çalınan mal bulunmaz ise ödemeyi yapmak durumunda kalıyorlar.
Sayın hukukçumuzAtılay bey, bu konuda sizden ayrıntı istiyoruz.

bulent
27 Nisan 2006, 16:47
Hepinize teşekkürler arkadaşlar çalan sayın yetkili sesimi duyabiliyorsun 262 den gram yukarı çıkmaz akşama makinayı evin önüne tekrar koy...Bunlar hoş hareketler değil vicdanını sesine kulak ver ve seni buldurmadan gel koy ve zile 3 defa bas gulmekten oldum ..

Motorumla resimlerime tekrar bakıyorumda ne günlermiş beeeee...

R6 ne kadardı bu arada promosyon devam ediyormu acaba :-)))

Ex aşkımla şu resimlerime bir daha bakın lütfen ne kadarda masum duruyorrrrr nazo gelinim.....

DEMİNDE BERİ BU ŞARKIYI DİNLİYORUM:

Hadi hep beraber söyliyelim 1 2 3

Kara tren geçikir belki hiç gelmez, Dağlarda dolaşır halimi bilmez fazer ım gitti ellerin altında (burayı uzatıyoruz 3 do'luk) Belkide deep gas Temde geeeezerrrrrrrr.....

http://upload3.postimage.org/184574/blt97.jpg (http://upload3.postimage.org/184574/photo_hosting.html)

http://upload3.postimage.org/184596/BLT97bogaz.jpg (http://upload3.postimage.org/184596/photo_hosting.html)

ciKs
27 Nisan 2006, 16:51
çok geçmiş olsun dostum uzgunum

volki
27 Nisan 2006, 16:59
bülent çok geçmiş olsun.bir akşam seni dinlemeye gelicem .haberin olsun.

27 Nisan 2006, 17:01
geçmiş olsun çok üzüldüm

Jethro
27 Nisan 2006, 17:32
Geçmiş olsun üstadım, çok üzüldüm. aglamak!

Başka bir topic'de alarm konusunu açmamın sebebi bu idi, bu ara azdı bu adamlar ve dinleri imanları yok şerefsizlerin. bidibidi

ATILAY
27 Nisan 2006, 19:00
AAAA abi ya çok üzüldim..geçmiş olsun..yapılır mı bu ya..yazık günah..İnşallah hemen bulunur motor..

Bu arada maalesef sigorta hukuku hakkında yeterli bilgim yok.Uygulama ve yapılan sözleşme içerikleri çok farklı. herhangi bir sorun çıkarsa o konu üzerine araştırıp yardımcı olurum abi.Ama parayı alırsın..fazla uzatmazlar...

erkutgurun
27 Nisan 2006, 19:10
Cok gecmis olsun Bulentcim. Cok uzuldum. Allaha sukur ki kaskosu varmis. Neyse gecer 1 ay kasko odeyene yada motorun bulunana kadar.

uzgunum cokuzgunum_

radiohead
27 Nisan 2006, 19:18
Bülent çok üzüldüm. Geçmiş olsun. Umarım bulunur çabucak. Motorun herhangi bir kilidi-zinciri falan yok muydu? Direksiyon kilitli değil miydi? Motorun evin yolunu biliyor mu? Islık çal, gelsin hemen eve...

bulent
27 Nisan 2006, 19:49
volki, asengun, Jethro, ATILAY, erkutgurun, radiohead, Çok teşekkür ederim, sigorta şirketi 2005 fazer alınabilecek parayı ödeyecekmiş öyle dediler eğer sıkıntı doğururlarsa onlara da benim sıkıntı doğuracağımı biliyorlar :-))..Beklemekten başka çare yok hiç umrumda da değil ben mala üzülen biri değilim tek sıkıntım sezonu kaçıracak olmam belki bu yaz motorsuz da geçirebilirim keza yeni motor sipariş ver bekle geldi gelmedi o stresi çekemem bir daha. Belki 2007 için kasımda sipariş de verebilirim ama o zaman fazer mı olur bilmiyorum zaman gösterecek.

radiohead, Direksiyon kitli idi benzin bile alırken kitlerim. Çok ıslık çaldım bu gün ama arkamdan kişneyen bir şey yoktu bu gün çalıntı motor sahibi olarak ilk gecemi geçireceğim kaskımla yatarım sanırım...

Sevgilerimle...

Hırsız arkadaş sözüm sana ; Bu son uyarımdır sabaha kadar şansın var motorun üzerinde sitenin adresi vardı üye olduysan bittin sen olmmmmmm....Ha bide lastikler yeni dikkat et daha mumu duruyordu düşürmeden bin ve getir depo da dolu idi lanet olası daha dün fullemiştim hüühühühühühhühühhühühü :-))))

atakan
27 Nisan 2006, 19:54
Çok geçmiş olsun..
Umarım bulunur yada sorunsuzn sigortadan paranızı alıp yeni bir motor alırsınız :wink:

Bülent
27 Nisan 2006, 20:43
adaş çok geçmiş olsun umarım her şey senin istediğin gibi gelişir.
didem de bende duyunca inanamadık kesin şaka yapıyodur diye düşündük ama doğru düşünemedik affet bizi senin hakkında yanlış
düşünceler edinmişiz bi daha böyle düşünmeyeceğiz cokuzgunum_

narcosis
27 Nisan 2006, 20:49
geçmiş olsun....
immobilazer işe yaramıyormu?

27 Nisan 2006, 21:00
gecmis olsun bulent...Kasko olsa bile sezonu kacirmak insani uzer tabii. Galiba R6'ya biraz göz kırpıyordun, belki ona vesile olur :? ...

Biraz daha detay verebilir misin? sokakta mıydı? disk kildi, zincir vs ile bir yere bağlı mıydı?, acaba kamyona atıp mı götürdüler?..Sigortacı gibi oldum galiba görmediğin bir şeyle ilgili sorular sormuşum :roll:

narcosis
27 Nisan 2006, 21:03
bir gören olmuştur heralde...

ercan özkutan
27 Nisan 2006, 21:26
Bülentciğim senin şakalarına alıştığımız için önce öyle zannettim,büyük geçmiş olsun,çok üzüldüm,ne söyleceğimi bilemiyorum,korkunç bir şey,sigorta şirketi bir ayda bulunmadığı takdirde yenisinimi alıp veriyor yoksa parasınımı,bildiğim kadarı ile arabalarda tamamını ödemiyor %80 ini ödüyorlar ,şayet öyle ise cebinden bayağı miktar ödemen gerekiyor,inşallah öyle olmaz,durumu yaz,sevgilerimle

Ercan Özkutan

bulent
27 Nisan 2006, 21:51
narcosis,
Soru: immobilazer işe yaramıyormu?
Cevap: Çalınmaya karşı hayır ama çalışmaya karşı evet :-) adamlar zaten parçalayıp satacaklar...

Soru: bir gören olmuştur heralde...
Cevap: gören yok karşımda taksi durağı var ama kimse bilmiyor tanıdıklar ama sanırım durakta araba yokken aldılar ..

Memet,

Yorum: gecmis olsun bulent...Kasko olsa bile sezonu kacirmak insani uzer tabii. Galiba R6'ya biraz göz kırpıyordun, belki ona vesile olur ?

Cevap: R6 beni tanıyanlar önermediği için almamıştım yoksa fuarda Aşkın hadi gel gidelim deseydi çalınan motor o olurdu :-))

Biraz daha detay verebilir misin? sokakta mıydı? disk kildi, zincir vs ile bir yere bağlı mıydı?, acaba kamyona atıp mı götürdüler?..Sigortacı gibi oldum galiba görmediğin bir şeyle ilgili sorular sormuşum

Sokakta idi binanın önünde
Kilit vardı
Bağlı değildi
Muhtemelen kamyon türü yada motoru koyabilecekleri bir araç

ok!

ercan özkutan, Bana motorunun aynısını (2005) alabileceğin bir para ödenecek dediler bende ötv arttı dedim evet onu biliyoruz ama bizim size o motorun yerine aynısını koyabileceğimiz ödeme yapmamız gerekiyor bu servislerden ve yamaha satıcılarından araştırılıp ona göre ödeme yapılacak dediler..

O zaman gelir ve bana senin motor 11 miş derlese cıngar kopar çünkü 1 ay sonra 11.000 ytl ye motor zor zaten benim geçen sene beyanım 14.000 üzerindendi en kötü onun yıpranması %10-15 gibi bir ödeme yapmak zorundalar çünkü ben 14.000 ytl üzerinden kasko yapıp çıkan parayı ödedim yoksa bende 11.000 lik gösterip daha az kasko ödeyebilirdim ama yine dediğim gibi para belli olunca belli olacak herşey...

Başka sorunuz varsa sorun motorum olmadığı için gezemiyorum zaten :-)))

bulent
27 Nisan 2006, 21:58
adaş çok geçmiş olsun umarım her şey senin istediğin gibi gelişir.
didem de bende duyunca inanamadık kesin şaka yapıyodur diye düşündük ama doğru düşünemedik affet bizi senin hakkında yanlış
düşünceler edinmişiz bi daha böyle düşünmeyeceğiz cokuzgunum_

Doğru düşünüyorsunuz hayat benim için bir şaka zaten o yüzden bu da benim için şaka ama orta bir gerçek var ki şaka maka motor yok ortada :-)).. Beni hayatta çok az şey üzebilir o da bir kadının ağlaması ve aç bir çocuğu görmek..ondan ötesi yalandır...Şu ölümlü dünyada motorumuz çalınmış ne ki inanının hiç üzüntüm yok sadece sezon kaçtı hepsi o...

Motorum calındıııııııııııııııııııııııııııı hala inanamıyorum yawwwwwwwwwwwwwwww..

Dün geziyordum bu gün gezenleri gördüm içim gittiiiiiiiiiiiiiiiiiii

z-max
27 Nisan 2006, 22:57
bulent abi çok geçmiş olsun aglamak! Ortalık namussuz doldu taşıyor bugün itibari ile bizim dükkanın yanında bir yerde yaşlı bir dedeninde 800 ytlsini dolandırmışlar bidibidi Polisler arıyordu ama nerde bulacaksın " Minareyi çalan Kılıfınıda Hazırlar " derlerya Tekrar geçmiş olsun ok!

Bülent
27 Nisan 2006, 22:57
parayı 1 ay içinde öderlerse neden sezonu kaçırasınki alırsın hemen bi motor

halil
27 Nisan 2006, 23:08
Bülent alacağın hiç bir motor ilk göz ağrısı gibi olmaz., o içinde küllenen bir yara gibi kalır, onun yerini başka hiç bir fazer alamaz. Beslediğin, başını okşadığın, konuştuğun köpeğin gibi olmuştur o artık...

aaah ah, ne kadar dokunaklı konuştum değil mi?? .. kafaat

duygulandım yaw bak şimdi.....

ashkin
27 Nisan 2006, 23:25
sevgili kardeşim Bilent,

beni aradiginda her zamanki senle şakalaşmalarımızdan birisi zannettim. ama sen her zamanki konuşma tarzinla "Calindi işte olm" deyince dank etti :mrgreen:

seni taniyorum motorun calinidi diye uzulmeyecegine eminim... dedigin gibi tekrar motor al sira bekle vs. olmasi ve sezonun tam acilirken boyle bir sey olmasi seni biraz uzer o kadar.

Izmir e sen yeter ki geliyorum de altina bi Fazer bulur kardeşin senin merak etme :wink:

Arkadaşlar, gerçekten bu olay bizi tekrar motorlarimizin guvenliginin ne kadar onemli oldugunu bir kez daha hatirlatti. Cogu calinma olaylari kisa sureli park halind eolduugnuda hatirlatirim. Lutfen motorunuzu guvenli yerlere ve guvenlik ekipmanlari ile mutlaka koruma altina alin. Artik pahali motorlar, calanlarda para edecek motorlari caliyorlar.

Keske boyle bir sey olmasaydi. ama oldu iste.

Neys ebilent cim bunun geyigini senle yuzyuze yapariz zaten senle biliyosun :wink:

Bu arada Bilent in evinin onu bir arac getirip yukleyip atmaya acaip musait. Bence bir araca yukleyip goturduler. yada soyle oldu hafif yokus evinorasi. gidon kilidini kirip saldilar yokus assagi, asagida bir yerde yuklediler. Calistirmis olmalari ihtimali ise dusuk.

Neyse artik uzatmaya gerek yok. olan olmus

gecmis olsun sevgili kardesim. Istediginde motoruma binebilirsin. Hem lastiklerde eskimeye baslamisti gel yak istedigin gibi veryhappy

toprak
27 Nisan 2006, 23:39
:shock: :shock: geçmiş olsun..

prosedürler tamamlanır ve yeni motoruna tez zamanda kavuşursun umarım..

erkutgurun
28 Nisan 2006, 00:00
Bulentcim Gecmisi birakip ileriye bakacak olursak eger, ve senin yerinde olsaydim eger....

Eger motor bulunamayacaksa....

1. Parayi ne zaman sigortadan alacagimi ogrenirdim
2. Bu para ile hangi motoru alacagima karar verirdim (R6'dan bahsetmisin
Dogrumu? R6 alma ihtimalin varmi? Super! ok!
3. Bu motorun siparisini kaporayi vererek hemen ilk firsatta yapardim,
cunku hele bide istedigin motor ellerinde yoksa, bu motorun gelmesi
zaten 1-2 ayi bulur gibime geliyor.

Hic degilse bide parayi aldiktan sonra yeni motor bekleme derdini ortadan kaldirmis olursun dostum. ok!

Konuda ne dusunuyorsun?

Tolga
28 Nisan 2006, 08:24
Gecmis olsun;

Umarım ödemesini yeni değerinden yaparlar. Yenı motorunu aynı yere park edersen alarmlı dısk kılıdı alıp , extra halat zıncırde kullan bence
uzgunum

28 Nisan 2006, 08:52
çok üzüldüm geçmiş olsun arkadaşım , Allah kimseye bu tür acılar yaşatmasın hem motor , bu günlerde yıne çok azdılar çok çalınma olayı var aman dikkat arkadaslar . alarmlı diskler var bende onlardan alacam fuarda görmüştüm desibelide yüksek hem disk hem alarm , bu arada bulent arkadasım hangi sıgorta senın merak ettım bu adamı hareket halındemı calındı lafına koptum gulmekten oldum neytse gecmıs olsun en kısa zamanda ınsallah bulunur .

28 Nisan 2006, 10:10
Bu olay gece rüyama girdi gulmekten oldum . Sabah bi kalkıyorum motorun yeri değişmiş. Yanına gidiyorum bi tuhaflık var. Bi bakıyorum ki motor iskelet halde sasirdimmm ..Sadece iki teker, gidon ve şasi var. Fren diskleri bile yok gulmekten oldum

diablo
28 Nisan 2006, 11:03
bülent şimdi gördüm başlığı... geçmiş olsun ....
iyi ki kasko yaptırmışsın...

28 Nisan 2006, 11:05
geçmiş olsun arkadaşlar :bülent ve levent uzgunum
umarım en yakın zamanda yeni motoruna kavuşursun bülent :mrgreen:

bulent
28 Nisan 2006, 12:17
tamero, İsviçre sigorta

Teşekkürler arkadaşalar...2 ve 3 sayfadakiler ve 1 dende unuttuklarıma :-))

yamahamusti
28 Nisan 2006, 12:24
Hepinize teşekkürler arkadaşlar çalan sayın yetkili sesimi duyabiliyorsun 262 den gram yukarı çıkmaz akşama makinayı evin önüne tekrar koy...Bunlar hoş hareketler değil vicdanını sesine kulak ver ve seni buldurmadan gel koy ve zile 3 defa bas gulmekten oldum ..

Motorumla resimlerime tekrar bakıyorumda ne günlermiş beeeee...

R6 ne kadardı bu arada promosyon devam ediyormu acaba :-)))

Ex aşkımla şu resimlerime bir daha bakın lütfen ne kadarda masum duruyorrrrr nazo gelinim.....

DEMİNDE BERİ BU ŞARKIYI DİNLİYORUM:

Hadi hep beraber söyliyelim 1 2 3
insan çok sevdiği bir şeyi kaybedince yukardaki gibi oluyor yani deprasyona giriyor.üzüntüden ne yaptığını bilmez yazık iyi çocuktu
haydi hep beraber yüksek sesle
DEPRESYONDAYIM UNUTULDUM FAZERİMDEN AYRILDIM YALNIZIM

Kara tren geçikir belki hiç gelmez, Dağlarda dolaşır halimi bilmez fazer ım gitti ellerin altında (burayı uzatıyoruz 3 do'luk) Belkide deep gas Temde geeeezerrrrrrrr.....

http://upload3.postimage.org/184574/blt97.jpg (http://upload3.postimage.org/184574/photo_hosting.html)

http://upload3.postimage.org/184596/BLT97bogaz.jpg (http://upload3.postimage.org/184596/photo_hosting.html)

bulent
28 Nisan 2006, 12:28
Arkadaşlar Motor 26.4.2006 Barcelona-Milan maçının olduğu saattte tahminen 10:30 11:00 sularında beyaz bir Ford connect mi ne işte öyle bir araç ile çalınmış yanaşıp almış durakta görenlerin söylediğine göre 3-4 dakikada gelip gitmişler. Ama olsun Barca tur atladı yaa ronaldinyoya devam :-)) cokuzgunum_

ashkin
28 Nisan 2006, 12:46
Arkadaşlar Motor 26.4.2206

gelecegimi goruyosun olm. bu tarihte mi calacaklar senin motoru gulmekten oldum KAFAPATLAT

atuter
28 Nisan 2006, 13:01

gelecegimi goruyosun olm. bu tarihte mi calacaklar senin motoru gulmekten oldum KAFAPATLAT

Geyik yok, geyik... ok! Merayı boşuna mı yaptık olm. KAFAPATLAT :mrgreen:

28 Nisan 2006, 13:28
bir araç ile çalınmış yanaşıp almış durakta görenlerin söylediğine göre 3-4 dakikada gelip gitmişler.
Kimse kıllanmamış demek, bu vatandaşlar ne iş yapar niye motoru kucaklayıp götürürler..yuh...

bulent
28 Nisan 2006, 14:01
Memet, çok haklısın bende şaşırdım Türk insanı halbuki en basit İSKİ kazısında bile 17 kişi bakar ama :-))))

EvReN
28 Nisan 2006, 14:26
Doğru düşünüyorsunuz hayat benim için bir şaka zaten o yüzden bu da benim için şaka ama orta bir gerçek var ki şaka maka motor yok ortada :-)).. Beni hayatta çok az şey üzebilir o da bir kadının ağlaması ve aç bir çocuğu görmek..ondan ötesi yalandır...Şu ölümlü dünyada motorumuz çalınmış ne ki inanının hiç üzüntüm yok sadece sezon kaçtı hepsi o...

Abi tekrar geçmiş olsun. Ama bu düşünce yapısını çok takdir ettim. Yapabileceğin birşey yok çünkü, aşırı üzülmenin de bir faydası olmayacak, keşke ben de bu yapıyı bir oturtabilsem kafada :roll:

ayce
28 Nisan 2006, 16:17
ARKADASIM GECMIS OLSUN MOTORCULARIN BASINA BIR DAHA BOYLE BISEY GELMESIN INSAQLLAH BIRAN ONCE SIGORTADAN PARAYI ALIRSIN SEZONU MOTORSUZ GECIRMESSIN COK UZULDUM cokuzgunum_ aglamak!

bulent
28 Nisan 2006, 16:22

Geyik yok, geyik... ok! Merayı boşuna mı yaptık olm. KAFAPATLAT :mrgreen:

Çok haklısınız Sayın Dr. Ali Tüter anda görüyorsunuz mazluma bir tekmede site yünetiminde geldi. Motorumuz yokta vurun Eraha yakında ellerinde zincirlerle etrafımda da dönerler..

evren, ayce, teşekkürler Mustafa abi (Konya) sana da teşekkür ederim..

Sevgilerimler

Emrah..

28 Nisan 2006, 18:20
Bu sabah hafif eskice bir gri Hyundai minibüs gördüm 4.Levent civarında, önümde gidiyordu. Arkasında plaka yoktu, elle yazılmış 34 BLC 56 (galiba) bir A4 kağıt yapıştırılmıştı.
İçinde 2 tane kırmızı scooter vardı, Yamaha galiba. Çok kıllanmadım, ama sonra sollayınca önünde de plaka olmadığını farkettim. 15 gün önce motorum bir minibüs veya kamyonetle çalındığı için kıllandım, 155'i aradım, durumu bildirdim. Sonra ne oldu bilmiyorum.

1. Eğer adamlar sadece 2 tane sıfır motoru bayiye taşıyan garibanlarsa ve polisle başları derde girdiyse kusura bakmasınlar. Muhtemelen plakaları çalınmıştır, o zaman trafiğe çıkmayacaklardı.

2. Eğer hırsızlarsa ve polis yakaladı ise birileri rahatlamıştır.

3. Eğer hırsızlarsa ve polis yakalamadı ise boyunları devrilsin.

Bu arada bir anımı anlatayım, benim çalıntı motoru ararken karakolda bir bulunmuş çalıntı scooter gördüm. Ön tarafı dağılmış, kan izleri vardı. Ben de sordum: "Hırsızlar kaza yapıp yaralanınca motoru bırakmışlar mı?" dedim. Polisin verdiği cevap: "Yok, motoru bulduk, ama buraya getiren arkadaşlar kaza yaptı, önü dağıldı" dedi. "Trajikomik" kelimesini bu örnekle anlatabilirsiniz çocuğunuza :)

Yani motor bulunsa da herşey bitmiş değil

Sevgiler

Kerem
04 Fazer'ı çalınan

BlackPearl
28 Nisan 2006, 18:44
Bülent kardeşim çok geçmiş olsun. uzgunum
En azından kaskon varmış... ok!

omurhan
28 Nisan 2006, 18:57
valla abilerim bende başlığı yeni gördüm her ikinizide geçmiş olsun HER ŞEYDE BİR HAYIR VARDIR dierek inşallah en kısa zamanda bulunur..diorum

BooRock
28 Nisan 2006, 19:50
Şimdi gördüm başlığı bülent, :doubt: çoook geçmiş olsun uzgunum iyiki kaskon var o büyük bi şans ok! umarım en kısa zamanda öderler paranı da gönlüne göre bi motor alırsın... :roll:

baron
28 Nisan 2006, 21:29
hadi yaaa uzgunum iyiki kaskon varmış. umarım ödemede eksiklik yapmazlar. bende %80 ödeniyor diye biliyorum.. çok geçmiş olsun

mdogruc
29 Nisan 2006, 00:03
2 gündür nete girememiştim, girdim ve gördüğüm şeye bak uzgunum

Neyse, Bülent'in morali iyi görünüyor.. + kasko var. Yani sorun yok gibi.

Parayı sigortadan alacağın zamana kadar yeni motorunu da netlemiş olursun.

Allah, biz kaskosuzları korusun taparimm .
Hırsızlara lanet olsun bidibidi ,
Hepsinin boynu kopsun bidibidi ,
Yeni motorun da şimdiden hayırlı olsun :wink:

dakaltan
29 Nisan 2006, 12:10
Ben de motor çaldırma konusunda tecrübeli birisi olarak geçmiş olsun diyorum sevgili Bilent kardeşime. Ben daha çok üzülmüştüm .... :wink:

gercheque
29 Nisan 2006, 15:49
zaten motoru değiştirmek istiyordun al sana bahane olmuş işte, sesin iyi geliyordu o yüzden de moralinin bozuk olmaması iyi...benim motor Tarkan'da duruyor....uğra al ne zaman istersen...ben bursaya onu getirene kadar.

bulent
30 Nisan 2006, 03:22
gercheque, Eyvallah dostum ama kendime ceza verdim alana kadar binmeyeceğim iyice özleyeyim ... alkış

gercheque
01 Mayıs 2006, 09:48
sen bilirsin, mazoist bilent , istersen kırbaç felan da yollayayım sana :mrgreen:

bulent
01 Mayıs 2006, 15:01
gercheque, Olur valla fazla gidon varsa oda lazım oluyor ...

gercheque
02 Mayıs 2006, 11:50
gercheque, Olur valla fazla gidon varsa oda lazım oluyor ...

tamam sana bir potböri yolllayayım, şöyle yanar döner gidonlu, kırbaçlı, kelepçeli, egzostlu jantlı ... :mrgreen:

ercan özkutan
02 Mayıs 2006, 20:10
Deniz kardeş,bu sitede her sorunun cevabı var,faal olarak siteyi ziyaret eden arkadaşlara yardım edilecektir,sevgilerle

Ercan Özkutan

02 Mayıs 2006, 22:21
bir de yurt disinda gormustum motoru kurcaladıklarinda alarim kumandasina titresim veren uzaktan kumandali bir alarim gormustum bunu kullanan ya da bilgisi olan varmi ? yanilmiyorsam motorun yarim ila 1 millik alanin icindeyseniz uyariyor motorunuz kurcalaniyor diye bilen var mi?
Ben bir kaç ay önce araştırmıştım bu konuyu. Aritronix'ten SRI-300 modelini aldım. Kısmetse haftasonu bir arkadaşım getirecek Amerika'dan.
http://www.scorpioalarms.com/
SRI-500 dediğin özelliklere sahip. SRI-300 daha ucuz bir versiyonu..

Daha ucuz bir alternatif ise şu sitede
http://www.internatrix.com
fakat bu vatandaşlar Türkiye'de telsiz genel müdürlüğünden izinleri olmadığından buraya satış yapamayacaklarını söylemişlerdi.

Plaid
03 Mayıs 2006, 22:31
bu sistemler harikaymis yaa.
edinmek lazim kesinlikle

04 Mayıs 2006, 00:04
bir de yurt disinda gormustum motoru kurcaladıklarinda alarim kumandasina titresim veren uzaktan kumandali bir alarim gormustum bunu kullanan ya da bilgisi olan varmi ? yanilmiyorsam motorun yarim ila 1 millik alanin icindeyseniz uyariyor motorunuz kurcalaniyor diye bilen var mi?
Ben bir kaç ay önce araştırmıştım bu konuyu. Aritronix'ten SRI-300 modelini aldım. Kısmetse haftasonu bir arkadaşım getirecek Amerika'dan.
http://www.scorpioalarms.com/
SRI-500 dediğin özelliklere sahip. SRI-300 daha ucuz bir versiyonu..

Daha ucuz bir alternatif ise şu sitede
http://www.internatrix.com
fakat bu vatandaşlar Türkiye'de telsiz genel müdürlüğünden izinleri olmadığından buraya satış yapamayacaklarını söylemişlerdi.
memet hayırlı olsun bende düşünüyorum sen sri 300 kaca aldın kaca mal oldu ve 500 olanı ne kadar fark varmı tam olarak özellıklerı nelerdır .
birde diğer verdığın adrestekı alarmla arada fark varmı bilgilendirisen sevınırım ok!

04 Mayıs 2006, 01:03
memet hayırlı olsun bende düşünüyorum sen sri 300 kaca aldın kaca mal oldu ve 500 olanı ne kadar fark varmı tam olarak özellıklerı nelerdır .
birde diğer verdığın adrestekı alarmla arada fark varmı bilgilendirisen sevınırım ok!
SRI-500'ün fiyatı sitede yazıyor olmalı.
SRI-300'u doğrudan aritronixten alırsan $129'a alarm ve çevre sensörü "perimeter sensor" veriyorlar. Türkiye'ye posta ücreti yaklaşık $40 demişlerdi bana. Ben Amerika'daki bir arkadaşa sipariş ettiğim için biraz daha ucuza geldi. Aynı ürün başka internet sitelerinde de satılıyor ama fiyat daha pahalı. Almayı düşünürseniz mail ile temasa geçin doğrudan bu siteden alın.ürün 433MHz frekansını kullanıyormuş. Biraz daha fazla açıklama aşağıda, çevirmeye üşendim, ingilizce için kusura bakmayın
the 3 stage perimeter sensor
works like this. When someone enters the perimeter of the sensor, the alarm
sends warning chirps. If the person listens and backs away, the alarm goes
back to monitoring mode. If the person does not back away and proceeds
forward the alarm will change the duration of the chirps, sending out a
second and final warning. If they do not back away or still continue forward
the alarm will go off, and page you as well. The reason for 3 stages is to
prevent any false triggers. Heat or water will never bother our system do to
the fact we make and seal our product with a polyurethane coating which is
heat and waterproof. So installation under your seat will be fine. We can
make an invoice to reflect a lower price to help you out with customs and
taxes. The shipping cost is $40.00

BU KISIMDAKİ YEDEK PİL SRI500'DE VAR SADECE
-When the systemis fully
armed it only uses 6 milliamps. That would take almost 14 weeks to drain a
12 volt battery. When the system is not armed is pulls no power at all. The
ssytem already has a built in back up battery, and hibernation mode. Meaning
if the alarm is set, after 10 days it will shut off the perimeter sensor and
drop down to 4 milliamps. Aftr 30 days it will shut down the system
completely. The back up battery works like this. If the battery drops below
11.2 volts, the system will go to its back up battery supply, and page you
with a low battery sign.

internatrix'in alarm sistemi SRI-500'ün muadili (doğru söyledim di mi atuter hocam :mrgreen: ). Titreşim ile uyarı vs. bir sürü özelliği var. Türkiye'ye satış yapmıyorlar. En azından bana öyle dediler :?

ben aritronixin sistemi daha küçük ve kompakt (bu kelimenin Türkçesi var mı yahu?) olduğundan seçtim.

Her iki sistemde az akım çekiyor iddialar göre. internatrix'i ikna edebilirseniz onu almak daha iyi olur bence. Karar sizindir tabii

04 Mayıs 2006, 06:52
o hırsız benım karsıma cıkar abı nasıl olsa ben de onun ön takımlarını veryhappy calarım senın yenı motora ek parca ol mus olur boylece kalın saglıcakla allah bundan kotu dert wermesın olacagı warmıs velahawle dıyın

bulent
17 Mayıs 2006, 21:41
ZOR OLDU;
Ama sanırım bu kararım biraz daha ağır basmaya başladı Fazer'ım çalındıktan sonra bir iki defa Honda 600 RR ve F baktım ama her defasında şanssızlık üzerine söz verdik 1 saat önce gitti bu renk sana olmaz abiii gibi sebeplerle motor bulamadık temiz bir alet bulmak içinde işini gücünü bırakıp araştırmak gerektiği için motor olayına son vermek durumunda kaldım. Kızgınım canım ülkemde bir motor almak için aylarca harcanan bekleme süresi sipariş o renk çıkmadı bu geldi (geçen seneden) yüzüne bakmayan esnaf kesimi vs vs vs bende bir şey yapmak istediğim zaman hemen olması gereken tezcanlılığım nedeni ile motor ALMIYORUM. Ama sizlerle mümkün mertebede görüşmeye çalışacağım işlerim ve zamanımın elverdiği ölçüde görüşeceğiz. İçimde kalan bu zevki az da olsa yaşadım ama doyamadım umarım sizler yeterinde sağlıklı bir şekilde bu zevkinizi sürdürürsünüz geçen gün istasyonda kırmızı bir 600 RR (2006) gördüm hemen sordum bunu kim koydu buraya bana nispet mi yapıyorsunuz diye kimse ben gördüm diyemedi herkes aa bu ne zaman konmuş dedi. Yolda motor gördüğümde artık kafamı çevirim bakmamaya çalışıyorum. Umarım bu acıya dayanırım ki bizler ne acılar gördük...

Tekeriniz hep dönsün arkadaşlar sitede artık çok fazla yazamayacağım muhakkak arkadaşlar ama kalplerimiz bir olacak.Bazı yazılarda tansiyonun yükseldiği yorumlar okudum ama unutmayın ki kalbini kırdığınız arkadaşınızın veya bir hafta sonra buluşacağınız bir dostunuzun ölüm haberini almadıysanız bunu anlamanız zor.. Dün kalbini kırmıştım demeyin ve hep pozitif olup iyi niyetli kalın .....

Bu mesajı lütfen veda olarak anlamayın çünkü bu sitenin oluşumunda en eski ilk beş içinde yer alan biriyim ve ilk toplantıya gitmiş Bekir abi ile orada tanışma mutluluğuna erişmek ile bugün 600 lere giten sene sonunda da binlerle ifade edilecek bir gurubuz ve bir yere de gitmem sadece durumu belirttim..

Belki görmemişsinizdir bu oluşumun ilk resimleri bunlar

Ben, Bekir abi, Kerim Akıncı, Ayşe Şule Bilgiç.....

http://f5.putfile.com/5/13614331960.jpg

http://f5.putfile.com/5/13614345820.jpg

İlk motor resmimiz vay be bir sene olmuş :-))

http://f5.putfile.com/5/13614372690.jpg

atuter
17 Mayıs 2006, 21:52
Sevgili Bülent,
Ne demek oluyor bu şimdi? :shock:
Senin ağzıdan çıkanı kulağın duyuyor mu? ıııh
Böyle şeyler söyleyecek en son kişi sen olmalısın bence. ok!
Ara beni, öptüm seni. :mrgreen:
Kulağını kopartırım yoksa. ıııh ıııh ıııh

baron
17 Mayıs 2006, 23:12
bulent, abicim geçmişten bugüne yapmışsın. ben senin gibi bir motor dostunun çok fazla motorlardan ayrı kalabileceğini sanmıyorum. en kısa zamanda seni iki teker üzerinde göreceğime inıyorum. yada inanmak istiyorum. uzgunum

highwayeagle
18 Mayıs 2006, 10:18
İçimde kalan bu zevki az da olsa yaşadım ama doyamadım umarım sizler yeterinde sağlıklı bir şekilde bu zevkinizi sürdürürsünüz

Bilentim ağzından çıkanı kulağı duymayanım. bidibidi bidibidi
Senin saçmalayasın gelmiş tesadüf burayı bulmuşssun. Olm o seleye kıçını koyan bidaha kaldıramaz eninde sonunda motor alacaksın sadece kendini biraz sıkmış olursun hepsi bu. Ne olursa olsun ama 1 ama 10 sne sonra yeniden motora bineceksin o yüzden kasma kendini.

Esnaf densiz mal yok ülkenin şartları bu yüzden motor bırakılır mı ya ? Ülkemizde ne zorluklar var hepsine karşın motor üstündeyiz canımız tehlikede olsa bile.

Tansiyonları biraz ben de yükselttim eğer seni kırdıysam özür dilerim. Burada kimse kimsenin kalbini kırmaz olurmu öyle şey.

Sen gel gidelim beraber Hondaya Mototal e gerekirse fabrikayı ayağa kaldıralım alalım sana söyle cillop gibi 600 RR (F alma Lokal hekimi Levent le aynı olmayın :mrgreen: :mrgreen: )

Sonuç olarak hiç bir yere gidemezsin sen gidersen ben getirtmesini bilirim bidibidi bidibidi

2fast4u
18 Mayıs 2006, 10:39
uzgunum uzgunum ama ben bu işi biliyorsam kaiden o koltuğa bir kez deydimi hele birde biraz yol yaptınmı ben bu işi bıraktım demek ıııh desende yapamazsın. Gel sana ben güzel bir 600 rr bulayım mis gibi bin. Hem hesaplı hem temiz ne dersin. Yok illada sıfır dersen ithal edelim kendimiz .Yemişim dağıtıcı firmayı bin ytl kadar ucuza bile getiririz aslan gibi şahsi ithalat. ok!

ashkin
18 Mayıs 2006, 11:54
olm o ruyanin etkisinden kurtulamamissin sen.
bu veda felan degil arkadaslar. Gordugu ruyanin etkisinden kurtulamadi arkadasim benim.
gecen gece Bilent in icine CIN girmis. o nedenle yaziyo bunlari.
en kisa zamanda gelip ufleyecegim seni biseyceigin kalmayacak.

basindan beri beraberiz senle bu olusmda.
Hicbir yerlere birakmam seni. veryhappy

18 Mayıs 2006, 12:12
bulent,
bence bu kırgınlığın uzun sürmez...biz seni ikna ederizz.. :mrgreen:
bizimlesin tabii ki de bir yere gitmiyorsun,öncelikle GS li olarak ölmek var dönmek yok arkadaşım...
önemli olan diğer bir konuda bence o kadar çok insan war ki motora binmek isteyen,motor sahibi olmak isteyen ama alamayan(maddi sıkıntılar yüzünden) şanslıyız biz bence ..seni tanıdığımız için de şanslıyız :mrgreen:
umarım kırgınlığın çabuk geçer...motorunu al da kocaman SARI KIRMIZI bayrak asar gezeriz tura çıkarız tüm GS liler olarak :wink:

nutella
18 Mayıs 2006, 12:24
seni hiç bi yerlere tebiiki de bırakmıyoruz bulent ıııh
sen başlangıçtan berş burdaydın ve hep burda olmaya devam ediceksin, etmelisin ok!

Hem bak benim de artık motorum olucak :wink: hep beraber YOL YAPMAYA çıkıcaz daha ok!

bulent
18 Mayıs 2006, 13:49
Arkadaşlar ayrılmak yok tilki buralarda dolanıyor olacak dükkanda sizlersiniz. Ama bir süre motor olmaması gerekiyor sanırım çünkü bunu iç dünyamla çözmeliyim keza almamamı beni tanıdıkları için binmemem gerektiğini söyleyen çok sevdiklerim var bunu kırabildiğim anda alacağım ama o kişilerinde gönlünü almam lazım onlara bu güveni vermem gerekiyor anne baba gibi gördüğüm insanların her motorla bir yere gidişince hacı yolu gözler gibi beni gözlediklerini söylemeleri ve arkamdan bakışlarını biliyorum ve onları dinlemek en azından içlerinin rahat olduğunu bilmem gerekiyor.

Bir yere gitmiyorum bu sevdam içimde daha da büyüyecek ve MUTLAKA bir racing den sonra endru ile devam edeceğim ama bunun zamanını şimdiden söyleyemiyorum....Kimseye kırgın da değilim beni kıramazsınız bu zor olur kırılırsam da bunu ruhunuz da duymaz üzülmemeniz için :-))..

Sevgilerimle.. ok!

highwayeagle
18 Mayıs 2006, 15:08
anne baba gibi gördüğüm insanların her motorla bir yere gidişince hacı yolu gözler gibi beni gözlediklerini söylemeleri ve arkamdan bakışlarını biliyorum ve onları dinlemek en azından içlerinin rahat olduğunu bilmem gerekiyor.

Bilentcim

Benim annem babamda 13 yıldır yeter oğlum binme artık derler. babam her defasında aman oğlum ölürsün der. Annem aman çocuğum hızlı gitme bari keyif için bin der. Bende annae 100 ü geçmiyorum dedim bi gün annem bayılıyodu neeee 100 mü diye. hergün motor tepesindeyim ama onları ikna edebiliyorum.

Al çabuk motoru gel aramıza kafesli üye istemiyoruz kardeşim hele hele kafesli bilent hiç istemiyoruz bidibidi bidibidi Şaka şaka her zaman kalbimizdesin.

sen başlangıçtan berş burdaydın ve hep burda olmaya devam ediceksin, etmelisin

Bak Chokella ne demiş gayet güzel demiş sen başlangıçtan berş :mrgreen: buradasın. Aslan chokella yürü be kim tutar seni (şşşt bilent sakın çaktırma chokella kayışı kopardı) :mrgreen:

atuter
18 Mayıs 2006, 15:28
Ortağım, Eş Geyik SORUNLUM :mrgreen: Sen, kendin için en iyi olanı bilirsin. :wink: Seni seviyoruz. :), Çok uzaklaşma buralardan, kurt kapmasın. ıııh ok!

bulent
18 Mayıs 2006, 21:57
Alacağım ama bu yaz değil kalbim sizlerle olacak hep Merak etmeyin dönüşümde hırs yaptım en ne ise o olacak :-))))

ATILAY
18 Mayıs 2006, 23:20
aman bülent abicim senden bu sözleri duymak çok etkiledi beni.Bizim gibi genç ve yeni yeni motorcu arkadaşların da hevesi kırılıyor.daha geçenler de 600rr için içinde ilk günkü heyecan vardı.Olsun 2 ay sonra gelsin motor.sen ver siparişini..oldu mu şimdi böle..bülent abime yakışmaz böle şeyler.Bak hem GS şampiyon oldu bunun şerefine motora daha keyifle binersin..İrtibatı koparmayalım.Esprilerini ve siteye katkılarını bekliyoruz.Sen bizim demirbaşımızsın alkış alkış

bulent
19 Mayıs 2006, 02:32
ATILAY, Teşekkürler yine birlikte olacağız ama bir gerçektir ki motorsuz sizlere ayak uydurmam zor ama elimden geldiğince sizlerle sanal veya gerçekte yine birlikteliğimiz devam edecek.....Babana selamlar ...

19 Mayıs 2006, 03:12
ATILAY, Teşekkürler yine birlikte olacağız ama bir gerçektir ki motorsuz sizlere ayak uydurmam zor ..

öyle deme bulent,aramızda bekliyoruz her zaman seni :mrgreen:
şehir içindeki buluşmalarımıza zaten katılırsın,şehirlerarası gezileri de her şekil ayarlarız..o kadar kişiyiz di mi ama :), :mrgreen: :),
senin gönlün ne zaman razı olursa o zaman alırsın motorunu..kurtlara da kaptırmayız seni :wink:

Carrera
19 Mayıs 2006, 10:21
Ya saçmasapan konuşma Bülent. Adamın asabını bozma. Ciddi söylüyorum gelir arabanı çizerim, aynanı falan kırarım. Tam sezon açıldı, sen kalkıyorsun iki tane ciğeri peş para etmez adam yüzünden en büyük hobini, hayatına renk katan motosikleti bırakıyorsun. Nasıl bir mantık bu ya. Burda dünya kadar çevresi olan bir ton adam var. Şimdiye kadar hiç sordun mu bir çözüm fikri olan var mı diye?

Anne baba olayını hiç değinmiyorum zaten. Hangimizin ailesi "aferim evladım iyi yapıyorsun"diyor ki bu mevzuda?

İlk fırsatta beni, muratı, leventi birimizi arıyorsun. Sana derhal bir motor buluyoruz. Eğer gelecek hafta sonuna kadar bizimle iletişime geçmezsen pişman ederim seni.

Bide ne demişsin öle. Yok efendim bu veda değil ama eskisi gibi sık yazamıycam yok bilmem ne.

Off ya. Çok canım sıkıldı bak sabah sabah. Bide bayram sözde bugün. Neyse. Sen hele arama bi bizi motor bulmak için, gösteririm ben sana gününü.

BooRock
19 Mayıs 2006, 12:31
haaah ben de vedattan bunu bekliyordum... alkış alkış alkış bravo
Bülent bu karamsarlıkların alemi yok seni hepimiz çoook seviyoruz...
Benim babam evlatıktan reddetmekle tehdit etti senelerce beni, hattaa rider academy de eğitmen olduğumda bile yeni motor almıyım diye mirasından mahrum bırakmakla tehdit etmişti ama nafile! Bi şekilde anlamaları lazım bundan vazgeçmiyeceğimizi anlamalılar ama önemli olan bunu onları kırmadan yapmanın inceliği ile... ok!

bulent
19 Mayıs 2006, 14:00
Carrera, BooRock, Çok haklısınız ama bu yaz olmayacak maalesef beynen hazır olunca 1000 lik alacağım söz...:-((. ok!

Bülent
19 Mayıs 2006, 16:03
aldığın karara saygı duyuyorum kendini hazır hissettiğinde tekrar
motorlarımızla gezmek dileğiyle :),

ashkin
19 Mayıs 2006, 23:03
Carrera,

İlk fırsatta beni, muratı, leventi birimizi arıyorsun

esefle kiniyorum seni Vedat. Beni neden yazmadin. Beni ararsa ben ilgilenmem diye mi cokuzgunum_ yada vaz mi geciririm motor almasini.

kin kin kinnnn kiniyorum seniii KAFAPATLAT

Carrera
20 Mayıs 2006, 00:53
ashkin,

esefle kiniyorum seni Vedat. Beni neden yazmadin. Beni ararsa ben ilgilenmem diye mi yada vaz mi geciririm motor almasini.

kin kin kinnnn kiniyorum seniii

Sen sonuçta meşgul bir adamsın. Ayrıca motor işinden pek anlamazsın. E fazla çevrende yok. veryhappy

İnanmayacaksın ama düşündüm düşündüm ya biri daha vardı diye ama aklıma gelmedin. Ama bu hatamı hemen düzelticem.

Sevgili bulent, Çok ama çok zor durumda kalırsan ve benden, murattan veya leventten hiç bir şekilde cevap alamazsan ve bu durum bir haftadan uzun sürerse, son çare olarak Aşkınıda arayabilirsin.

Nasıl Aşkoş. İçin rahat etti mi?

gulmekten oldum KAFAPATLAT

bulent
20 Mayıs 2006, 14:24
Aşkını aradım alma yaa ne yapacaksın motoru dedi ... kafaat

DuDu
25 Mayıs 2006, 15:12
Tabi aldığın karara saygı göstermek lazım ama, bundan sonra hiiiiç
mi binmeyeceksin?
Bu kadar çabuk küsüp vazgeçmek var mı? ıııh

bulent
25 Mayıs 2006, 15:27
DuDu, Bineceğim jübile değil sadece bu sezonu kaçıracağım...

metin
30 Mayıs 2006, 21:18
valla bülent abi bende şunu eklemek istiyorum.anne,baba konusuna gelirsek bende böğle bir olay yaşadım ama benimki çalınma değildi, kazaydı bu daha kötüdür bence aile için tam bir ret kararıdır,ve öğle oldu ben iki sene sende şu anda olduğu gibi,senin gibi düşünerek.motor alamadım,sonuç olarak çözümün bu olduğuna inanmıyorum.zaten ailende bu hastalığın içine yerleşmiş olduğunu biliyorlardır.hepimizde olan motor hastalığı gibi.onların içinin rahat ettiğini düşünme bence ,çünkü onlar senin nezaman,nezaman bir gün alacağını düşünüyorlardır.

chaotic
31 Mayıs 2006, 12:33
Cok gecmis olsun,en kisa zamanda 2tekerine kavusursun umarim..

bulent
31 Mayıs 2006, 12:40
metin, Haklısın benim Ailevi değil nedeni sadece çok sevdiğim bir insandan dolayı benim bu kararım. Ailem bu konuda bana karışmaz zaten sadece içleri burkulur ben de ona göre davranırım. En son babama lise birde ben dışarı çıkabilirmiyim dediğimde son konuşmasını yaptı bana 'oğlum sen artık liseye gidiyorsun ben senin yaşında iken ailem yanımda yoktu :-(((babam babasız büyümüştü), bu yüzden bundan sonra bana bir yere gitmek istiyorsa git dedi bana sorma sen karar ver. Ertesi gün İzmirden aradım (O zamanlar Balıkesirde oturuyorduk) ben İzmirdeyim halı satmaya geldik yaz tatili idi çünkü oda tamam oğlum dikkatli ol dedi bende tamam dedim ve o gün bu gündür benim nerede ne yaptığımı bilmezler. Bende evlenir ve erkek cocuğum olursa liseye başladığı zaman aynı şeyi yapacağım ama daha radikali olacak hangi ülke ye gidersen şeklinde sanırım :mrgreen: ki hayatın ağırlığını ve mücadeleyi öğrensin. Bana üniversitede iken otobüs bileti nasıl alınır diye soranlara gülerdim ne kadar özgüvensiz diye... gulmekten oldum

ashkin
31 Mayıs 2006, 15:28
Bana üniversitede iken otobüs bileti nasıl alınır diye soranlara gülerdim ne kadar özgüvensiz diye

bende ARtvine gidicem Bilent icm. nerden pilet alabilirim ? yardimci olur musun bana KAFAPATLAT

erhanyali
31 Mayıs 2006, 15:40
cok cok geçmiş olsun....

bulent
31 Mayıs 2006, 15:43
ashkin, www.luksartvinseyahat.com senin cevabın..

chaotic,erhanyali, teşekkürlerrrrrr

ashkin
01 Haziran 2006, 00:20
bulent,

link calismiyor :mrgreen:

bulent
01 Haziran 2006, 12:27
bulent,

link calismiyor :mrgreen:

Yapma yaa rakip şirket Has Artvinliler hacklemiş demekki yoğun bir rekabet olduğu için birbirlerini baltalıyorlar Aşkın Bey.

Ama bu site çok güzel oradan ben defalarca gittim ucuz ve güvenli hemde sayfadaki müziğide seveceksiniz.

http://www.artvin.org.tr/nasilgidilir.asp

Carrera
01 Haziran 2006, 13:23
Merhaba Fazercanlar ve sevgili bulent.

Şuana kadar hayatımı lüks içinde, bir elim balda bir elim yağda geçirdiğim için oldukça tecrübesizim. Bugün ilk defa vapura binicem. Ama nasıl ve nerden jeton almam gerektiğini bilmiyorum. Gördüğüm kadarıyla bulent bu konuda deneyimli. Lütfen bana yardım edin...

BooRock
01 Haziran 2006, 13:31
bülent bende uçağa binmek istiyorum nasıl bineceğim konusunda yardımcı olabilirsen sevirim... KAFAPATLAT

bulent
01 Haziran 2006, 14:16
Carrera, Bu ilk heyecan senin için oldukça değişik bir tecrübeye sebep olacak bu heyecanı doya doya yaşamanı tavsiye ediyorum öncelikle. Önce gitmek istediğin istikameti belirle örneğin Karaköy e gideceksin evden çıkmadan limon kolonyası sür pardon sen ciks tin Bulgari ni sür ve çık, sonra Kadıköy e gel ve orada denizde hareket halinde içinde yüzlerce insanın olduğu o büyük teknelerin yanaştığı yere doğru çok soğuk kanlı bir şekilde yaklaş ve o an etrafına bakıp koşuşturan insanların yüzlerindeki ifadelere de çok dikkat et sana değişik duygular verecektir bunun adı ''ekmek aslanın ağzında hissi'' olarak literatürde yer almaktadır. Sonra demir limana gelince demir parmaklıklar arkasındaki adama söyle söyle;'' Affedersiniz tek başıma karşıya geçmek istiyorum en pahalısından deniz tarafına bir gidiş bir de geliş için 2 bilet rica edebilirmiyim diyeceksin'' adam sana ilk başta şöyyyyleee bir bakacak ve senin Mozambiden geldiğini düşünerek fesüphannallah diyerek iki tane bileti fırlatacak ve sen onları o an tuttun tuttun tutamadın eğilip yerden alacaksın. Adama 100 dolar uzatıp üstü kalsın diyerek uzaklaşacaksın ki karizma yapasın adama .. Sonra vapur gelince müthiş bir fear factor ün içinde bulacaksın kendini oda binebilme yarışması burada her yol mübahtır itme kakma elleşme çalım herşeyi yaparak vapura bineceksin ve hemen oturup huzur içinde karşıya geçeceksin. Takıldığın abi ben burayı anlamadım biraz daha açarmısın dediğin yer olursa uydu telefonun ile beni ara olay anında sana online yardımcı olayım..

Başarılar

Not: Karşıya geçebilirsen beni 1 defa çaldır..

BooRock, Senin durum çok vahip sevgili okurum sen kız arkadaşının sana olan sevgisinden henüz emin değilsin ve bu duygu karmaşasında ona nasıl davranacağını bilemediğin gibi kendi duygularından da emin değilsin . En kısa zamanda bebek Divan a git ve orada kendine bir sade kahve söyle gittiğinde benim içinde Berkay a selam söyle hesapta kolaylık yapar sağolsun neyse bu kadar reklam yeter sözün özü (çenem kopsun boş anımda yakaladınız beni) ilişkilerinde karşı taraftan ne beklediğini bir defa daha gözden geçirerek doğru ilikşkiyi bulmaya çalış bana da bir adet resmini yollarsan sana uygun birşeyler ayarlamaya çalışayım çevremde çıtır dolu pardon arkadaşlarım demek istedim..

Mutluluklar senin olsun değerli okurum...

blackses
01 Haziran 2006, 14:24
çok gecmiş olsun bulent ve levent ...
bence sabit bağlamalı bir kilit olmalı herhalde en iyi çözüm budur benimde en kısa zaman da almam gerekiyor yoksa -....cokuzgunum_

Carrera
01 Haziran 2006, 14:53
bulent,

Ben galiba yanlış tekneye bindim. Burda kiril alfabesinde yazılar var. Çok korkuyorum. Telekomun uydusu fazla ısındığından işlem yapamıyormuş şuan. Ben napıcam?

Şuan kopmuş vaziyette, sandalyemde oturuyorum. Etrafımdaki insanlar bu neye gülüyor gibisinden bakıyorlar bana. Sen beni güldürdün. Allah'ta seni güldürsün. gulmekten oldum

Öptüm sol yanağından.

BooRock
01 Haziran 2006, 19:29
yaa bülent ben şimdi nasıl davranıcağımı bilemedim yaa ama sanırım o da boş diil ama yarın da doğum günüymüş ooff yaaa nasıl karmasık bi durumdur bu ooofff oooff uzgunum uzgunum
haa bu uçak mevzuydu yaa sen nerden girdin ki bu konuyaa falcımısın nesin yaaaw :P seytannn

bulent
01 Haziran 2006, 19:51
Carrera,

Hiç panik yapma senin yabancı olduğunu anlamasınlar ara sıra elini kaldırıp uzaktan birine selam veriyormuş numarası yap ki seni oralı sansınlar yoksa mafya musallat olur. Bulunduğun lokasyon Ukraynaya bağlı bir liman kasabası adı Neredengeldikov ve yabancıları sevmezler sen oradan hemen gar a git ve Kiev e gitmek istediğini söyle ve Kiev e varınca beni 1 defa çaldır sana bazı isimler vereceğim gece orada kalırsın Vuslana sana yardımcı olacaktır senin buraya gelebilmen konusunda güvende olacaksın merak etme.

Not: Hava kararmadan gar a gitmen gerekiyor sakın gün batımından sonra dışarıda kalma kalırsan da beni sakın arama dua et o saatlerde zenci zimbabve göçmenleri organ mafyası içi beyaz tenli uzun şaçlı adamları yakalarlar.......

BooRock,

Gelelim sana yavruucuuumm senin durumunda olmak hiç istemezdim inan ki Vedatın durumu seninkinin yanında Belek'te Golf oynamaya benziyor anlatımından anladığım kadarı ile henüz baba olmaya hazır değilsin ve bunun ikiz beklediğiniz bir döneme denk gelmesi maliyetleri de 2'ye katlayacak ve çok zorlanacaksın. Ama bu durumdan da kurtulmanın kolayı var eşinden ayrılmayı ve artık bu ilişkiyi kaldıramadığını çok yorulduğunu söyle Marmarise yerleş (sakın yanlışlıkla Vedat'ın gittiği yere gitme) ve her şeyi unutmaya çalış sen güçlü adamsın boylu poslu filinta gibi geçsin çalışır ekmeğini taş'tan çıkartırsın buna gücün var. Gözünü karart ve git hiç birşey olmadı bir cami parselle ve Cumaları mendil aç tatlı para var diyorlar Kasım'a kadar zorlanırsın belki ama ondan sonra Ramazan ayı nedeni ile işlerinde rahatlama olur ve bir cami yapatıracak güce bile sahip olursun.

Tekrar belirtiyorum güçlü ol ve git en kötü ihtimalle bir jumbo uçak alıp charter seferleri yapar sezonu yakalarsın anlatabiliyorum demii ? ümitsiz kalma ümit sensin....

Başarılarını devamı dileği ile ikinizinde yanındayım bunu bilin.. ok!

Ben

atuter
01 Haziran 2006, 19:55
bulent, sana özel bir köşe açmak farz oldu artık. :mrgreen:

bulent
01 Haziran 2006, 20:28
atuter, Yok hocam vatandaş faydalansın diye geyiğime denk geldi bugün yazdıklarım toplam 1400 küsür mesajı yazmama bedeldi zaten . Ama seni de sıkıntılı gördüm be hocam bana bir resmini yollasana kalp çizgine bakayım...

atuter
01 Haziran 2006, 20:51
Al bakalım bilent apla. :P

http://img205.imageshack.us/img205/9016/vesikalk7oe.jpg

bulent
01 Haziran 2006, 21:17
atuter,
Sevgili Doktor okuyucum öncelikle bu kadar ilimden (6 tıl tıp eğitimi al sonra bana ben kimim diye sor çok ilginç) sonra kaderini bana bırakmakla ne yaptığının daha farkında değilsin diye sözlerime başlamak istiyorum geyikte buldunuz beni sorabildiğiniz kadar sorun bakalım son 30 dakikam :-))..

Resim ile ilgili olarak sizin için en uygun saç modeli, yüz şeklinize uyacak sportif kısa saç modelidir bunu öncelikle belirteyim. Güleç ve samimi bir insansınız etrafınızda sizi seven çok var (aşkını kasetmedim) . Göz kapaklarınızın üzerini altın veya orange renkleriyle canlandırabilirsiniz. Göz kapaklarınızın üst kısmını içten dışa doğru antrasit rengi ile gölgelendirin. Siyah veya koyu kahverengi göz kalemi ile gözlerinizin çevresini belirleyin. Yine siyah veya koyu kahverengi rimel kullanabilirsiniz. Yanaklarınızı bakır tonunda allık ile vurgulayabilirsiniz. Dudaklar ve tırnaklar pas veya parlak tonda kırmızı olmalı bu size çok fazklı bir hava katacaktır.

Arrtıııı
Boğa, Başak veya Oğlak burcu olarak toprak elementisiniz ve ayakları yere emin basan bir kişilik sergiliyorsunuz. Yaşamın iyi ve manalı yönlerinin kıymetini bilirsiniz. Baştan sona kadar bakımlı olmak sizin için tartışılmaması gereken bir konudur. Dişiliğinizi (pardon yaa alıntı olduğu için böyle kalmış :mrgreen: ) ve tipinizi makyaj ve parfüm ile daha anlamlı hale getirmeyi seversiniz. Bu esnada da kozmetik ürünlerinizle hiç tasarruflu değilsinizdir, az krem almak yerine fazla almayı yeğlersiniz. Sizin için mükemmel ve bakımlı görünmek çok önemlidir. Buna rağmen yine doğal bir hava sergilersiniz, çünkü tipinizi (kişiliğinizi) yabancılaştırmayı hiç sevmezsiniz. Keskin veya sivri bir tarz sizin için düşünülemez, tam tersine daha ciddi bir görünüşten yanasınız. Saç şekliniz rahat ve basit olmalı. Klasik at kuyruğu veya açık taşıyacağınız orta uzunluktaki saç tipi size uygun olur ve kendiniz ortam adamı gibi görüp gecelere akıp gidersiniz Ali hocasız bir eğlence, hocasız bir gece hayatı İstanbulda düşünülemez.....

Hakkınızda daha fazla bilgi ve kaç yıl yaşayacağınızı öğrenmek için

İşbankası 1223 0267766 nolu hesaba 1000 ytl yatırım dekontu maille yollarsanız cevap veririm.

Medyum Bilent

Not: Copy paste ile yapıldığı için bir iki ekleme tarafımdan yapılmıştır sakın yuhhh bu kadar uzun yazılırmı demeyin :-)))

atuter
01 Haziran 2006, 21:26
Allah seni motor etsin BİLENNTTTT: KAFAPATLAT
Hemide dört silendirli.
gulmekten oldum gulmekten oldum gulmekten oldum

bulent
01 Haziran 2006, 21:36
Allah seni motor etsin BİLENNTTTT: KAFAPATLAT
Hemide dört silendirli.
gulmekten oldum gulmekten oldum gulmekten oldum

Emeğe saygı hocam bak madem meslektaşız birbirimize destek olalım bakınız şu satte kimse yok sitede fink atıyoruz sabaha editörler gelince nasıl editlenecek bizim yazılarımız seyret sen şu an hepsi caddede gezip tozuyorlar....Sonra yok efenim geyik yapamayalım bilimsel olalım etik konuşalım nutuklarını dinle sen Allahtan ciddiyet olayını abartıp papyonlu motor kullanma şartı getirmiyorlar....

Carrera
02 Haziran 2006, 01:03
Bu böyle olmaz ama. seytannn Meydanı boş bulan geyiğe sarıyor.

Bundan sonra bir takım kuralları uygulamaya alıyoruz.

1- Açılan bir başlıkta, "atuter" ve "bulent"' 'in aynı anda mesaj yazması yasak.
2- Birden fazla gülme ikonu kullanmak yasak.
3- Yazılan mesajlarda sadece benim hesap numaram verilecek.
4- Korumlaı montun ve kasın dışında birde kravat takılacak. (ciddiyet için)
5- Özel gün ve gecelerde papyon takmak mecburi olacak. (Kaskın içine)
6- Tıp alanında meslek icra edenlerin, geyik yapmak için "Geyikokrat" yemini etmesi gerekecek.
7- "bulent" ve "atuter" in her yazdığı 2 mesajın biri, benim mesaj sayacıma eklenecek.
8- Aklıma yazacak bişi gelmyor. Uykum var.
9- bulent. atutere ücretsiz saç ekimi yapacak

atuter
02 Haziran 2006, 11:08
9- bulent. atutere ücretsiz saç ekimi yapacak

10. Ekilecek saç Vedattan alınacak. (Ama önce bitleri ayıklanacak) gulmekten oldum gulmekten oldum gulmekten oldum

Emeğe saygı hocam bak madem meslektaşız birbirimize destek olalım bakınız şu satte kimse yok sitede fink atıyoruz sabaha editörler gelince nasıl editlenecek bizim yazılarımız seyret sen şu an hepsi caddede gezip tozuyorlar....Sonra yok efenim geyik yapamayalım bilimsel olalım etik konuşalım nutuklarını dinle sen Allahtan ciddiyet olayını abartıp papyonlu motor kullanma şartı getirmiyorlar....

Sevgili ortak, sen canını sıkma.:wink: Bu zaten hep böyle oldu. Burjuvalar caddede turlarken bizim geyiklerimizin omzunda yürüdü burası. aglamak!
Öyle vedat medat vız gelir tırıs gider bize. ok! Vedat kimmiş. :shock: (Öyle dokuz maddeyi bir araya anca getirip onuncuyu çıkaramayan bir kardeşimiz.)
Görüyorsun onuncu ve sonuncu maddeyi bile ben yazdım.(bana bravo )
Biz senle emekçiyiz kardeşim. Hakkımızı koruruz dimi! ( Yanlız bu arada şu ashkın denilen oğlanada dikkat edelim, laf aramızda. :P )

GenceR
02 Haziran 2006, 11:19
olm vedat sen nerden buluosun bu kadar sölicek lafı yaa,geyik hatsafada yani.

bulent
02 Haziran 2006, 11:40
atuter, Ashkin ı takip ettiriyorum merak etme hocam bir çok tuzağına denk geldim ama hepsini atlattım. Yakında ağıma düşecek fişi çektim çünkü....

Carrera
02 Haziran 2006, 12:46
atuter,

Yanlız bu arada şu ashkın denilen oğlanada dikkat edelim, laf aramızda

Aşkın oğlan[/] mı?

[b]scubarider,

olm vedat sen nerden buluosun bu kadar sölicek lafı yaa,geyik hatsafada yani.

Hazır espiri kitapçığı var. Ordan bakıp bakıp yazıyorum.

Sevgili Bülent. Aşkını takip ettirmen yetmiyor. Ben boştayım nasılsa. O sizi oyalarken, ben senin etrafında cirit atıyorum. Arabanın silecek suyunun yerine, çıkmaz boya koyan kimdi zannediyorsun?

atuter,

10. Ekilecek saç Vedattan alınacak. (Ama önce bitleri ayıklanacak)

Bitlisini buldunda, bitsizi mi kaldı?

gulmekten oldum

BooRock
02 Haziran 2006, 14:14
pes ettim bu vücutu kapatıp bodruma yerleşiyorum ben...

İmza:
BEYN

bulent
02 Haziran 2006, 16:35
pes ettim bu vücutu kapatıp bodruma yerleşiyorum ben...

İmza:
BEYN

Marmaris demiştim ben amaaaaaa sen yine yanlış anladın sanırım orada harcarlar seni...

BooRock
02 Haziran 2006, 19:52
sen reklamları pek seyretmiyosun galiba bilent... :P KAFAPATLAT seytannn

bulent
02 Haziran 2006, 20:15
BooRock, Reklam bana ters iş ama çok ısrar var fazla yazdığım için hep görünsün istiyor arkadaşlar. Aşkın bizim şirketi yazarmısın dedi bende 100 $ karşılığında 1 hafta tutacağım imzamda...

Aşkın beni satın alabilirsin ama ruhumu asla....Haftaya Çanakkale sehitleri derneğinin reklamını yapacağım bedelsiz...

http://www.canakkalesehitleri.org (Animasyonu seyredin )

BooRock
02 Haziran 2006, 20:25
Tv deki reklamlardan bahsetmiştim ama neyse... :mrgreen:

bulent
26 Temmuz 2006, 21:00
Bugün İsviçre sigortadan aradılar ve paranın (13.000YTL) Ağustos başında yatırılacağını söylediler. Dinamizim bu işte, hatırlatmak isterim motor 27.04.2006 da çalınmıştı yarın 3 ay olacak :-)))

atakan
27 Temmuz 2006, 00:00
Demek ki İsviçre sigorta ile sigortalanmıyacaz sakınhaa
Neyse abi hayırlısı olsun..en azından alıcaksın bitiyor gibi..ama sezonda bitiyor duvarakafa

vahdi özen
27 Temmuz 2006, 11:23
geçmiş olsun baba yaaaa, zehir zıkkım olsun,
en kısa zamanda bulunur umarım inşallah cok uzgunumm

BooRock
27 Temmuz 2006, 20:44
yaa bakalım ben pertin parasını ne zaman alabilicem benimde 1 ay oldu... kafa patlat

bulent
27 Temmuz 2006, 21:01
BooRock, bir sürü tarafikte formaliteleri var bence muameleciye ver sen hiç uğraşma....

BooRock
27 Temmuz 2006, 21:04
ben uğraşmıyacakmışım zaten sadece sigortaya satışını verecekmişim o kadarmış! Bu arada temmuz vergisinide ödedim yoksa cezalı olurmuş şaka gibi vallaaa seytannn

guray
27 Temmuz 2006, 21:33
çok çok geçmiş olsun

bulent
27 Temmuz 2006, 21:38
Odemek gerekiyormuş bunu ben bu hafta içinde yaşayarak öğrendim o bilgiyide sitedekilere aktarayım sonra yazacaktım ama konu açılmışken anlatayım..

Arkadaşlar çalıntı motor durumunda maliyeye 1 ay içinde bilgi verilmesi gerekiyor yokya para ödemesi benim gibi 3-4 ay sürmesi söz konusu şirketlere kasko yaptırısanız, olmayan motorunuzun gelecek 6 aylık vergisinide KANUNEN yatırmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Motor çalınınca 1 ay sonra karakol bulunamadığı tutanağı ile birlikte Gayrettepe oto hırsızlık servisinde bulunamadı yazısı alırsanız vergisel sorumluluğunuzda kalkmış oluyor..

Sevgilerimle..

Redfire
17 Eylül 2006, 15:46
bülent geçmiş olsun sigorta yaptırırken ne kadar beyn etmiştin değerini ve sana ne kadar ödediler % kaçını söyleyebilirsen bize de bilgi vermiş olursun bi de hangi sigorta?