Yönetim Heyeti

Ad Soyad
    İ.Hakan CEYLAN
    Motosikleti
    K 1200S
    Meslek
    Satış
    Eğitim Puanı
    T
    Etkinlik/Gezi Puanı

Standart 15 haziran babalar günü gezi raporu

Cumartesi günü iş yerinde kalan işlerimi halledip öğleden sonra hanımla çocuğu aldım ve Tekirdağ’a babamla annemi ziyarete gittim. Mütevazi hediyemizi verip babamızın gönlünü aldık akşam yemeğinin ardından 23:30 gibi eve döndük. Yarın yola çıkmak için artık önümüzde manevi olarak da hiçbir engel kalmamıştı…

Sabah 8:30 da Halkalı’dan marşa bastım ardından 212 AVM’nin önünde sevgili Gökhan ile buluştuk. Mehmetçik Vakfı tesislerine ulaştığımızda saat 09:10 u gösteriyordu. Biz çay ve tostlarımızı bitirdiğimizde Deniz’in Fazer’ının sesi duyuldu. 09:40’da Ali Bey teşrif ettiler. Acep bizden gecikip de gelen arkadaşlar olur mu diye bekledik. Başka gelen olmayacağına kanaat ettikten sonra bizim Mollafenari rotasının değişeceği artık belli olmuştu

Lastik havalarını kontrol ettik ancak hava hortumunun dizaynı GT’ye uygun olmadığı için İzmit girişindeki BP’de tekrar durulmasına karar verdik. Ali’nin Sakarya - Pamuk Ova - Taraklı istikameti teklifine herkes sıcak bakınca 10:00 sularında “at bin” komutuyla yola koyulduk.

Şekil 1a

İzmit BP’de havalar tamamlandı yakıt ikmali yapıldı. Gökhan rodajdan yeni çıkan motoruna artık daha çok alışmaya başlamış, motorun son hızını merak ediyor tecrübe etmek istiyordu. Bu yüzden Sakarya Pamukova sapağından sapmadım, Ali ve Deniz’den kısa bir süreliğine ayrılarak başka yerlere göre nispeten daha güvenli olduğunu düşündüğüm Berceste – Adapazarı arasındaki meşhur düzlükte Gökhan’ın GS ADV’sini sonuna kadar koşturduk . Otobandan tekrar geri dönerek Sakarya’dan çıktık ve Pamukova’nın çok sevdiğim birkaç sert ve uzun virajlarıyla açılışı yaptık(sabit ve araç radarlarına dikkat 2 tane)

Taraklı tabelasından girip köprü üstüne çıkan 180’C lik virajı takip eden düzlüğün ardından menzilimize ulaşana kadar hiç bitmeyecek, çoğu tırmanma etabından oluşan viraj cennetini, adrenalin dolu kilometreleri dakikalar içerisinde alarak kazasız belasız tamamladık. Asfalt kalitesi genel olarak ortalamanın epey üzerinde olan bu parkurda, araç izlerinin dışında kalan orta kısımlarda toz tabakası ile karşılaşılabilir. Tutuşun kısa kaymalara dönüştüğü bazı virajlara özellikle dikkat etmek ve panik yapmadan mevcut sürüş pozisyonuna devam etmek gerekiyor.
    Kel tepeyi aşıp sola dönen tatlı virajın ardından aşağı inmeye başladığınızda, yokuş bitiminde kavşağı(dikkat kontrolsüz kavşak) ve sağda öbek ağaçlardan oluşan yeşilliği göreceksiniz. İşte kahvaltı mekanı tam da bu ağaçların bulunduğu yerde kalıyor. Ben kavşağa doğru düşük viteste süzülürken aslanımdan çıkan kükremeleri duyan sevgili Deniz beni karşılamak için çoktan yola çıkmış, reveranslar vererek kollarıyla yol kenarında ağaçların altında park etmiş olan motorları gösteriyordu.

Motordan indiğinizde sizi ahşap bir büfe karşılıyor. Ön tarafta sundurmalı bir verandası ile birkaç masası bulunan mekanın sahibine selamımızı verip

üstümüzdeki ekipmanları soyunduk. Serin ve gölgelikli bir yerde olduğumuz için çok rahatlamıştım çünkü hava güneşli ve hatırı sayılır derecede sıcaktı. Ardından bizimkilerin oturduğu arka tarafa doğru yollandım. Kiraz ağaçlarının bulunduğu şirin bir bahçe içerinde abartıdan uzak, her birinde 4 er kişinin rahatlıkça oturabileceği, çardağı olan, 7 - 8 masalı sıcacık bir aile mekanıydı burası.

Şimdi en çok merak edilen konulardan olan “yeme içme” işinin ayrıntılı incelemesine geldi sıra… Niyetim kimsenin canının çekmesi değil ama “geleydiniz beraber yirdik” ne diyeyim !
    Elimizi yüzümüzü yıkayıp serinleyip kendime geldikten sonra masaya geçtim. Sofrada tazecik çıtır çıtır ekmek dilimleri, salatalık, domates, zeytin, bal, reçel gibi çok lezzetli kahvaltılıklar ve Deniz’in bayıldığı (2+ tabaktan fazla yenen) köy peyniri vardı. Soğutucumuz olmadığı için bozulur düşüncesiyle İstanbul’a getiremedik ama bence de olsa iyi olurdu.

Daha mekana girerken sorup menemen siparişi vermiştim ama Ali ve Deniz’in 3 yumurta kırılmış bir tava kavurmalıyı yediğini ve bize bir tane daha söylediklerini bilmiyordum. Benim “düşünceli” arkadaşlarım menemen çok gelmesin diye kavurmalı yumurtayı ardından gelen sucuklu yumurtayı ve en son gelen menemeni bizlerle paylaştılar. Gelen çay ekmek ve domatesin haddi hesabı yok desem yeridir. Şaka bir tarafa İyi ki de paylaşmışlar; toplamda her biri 3 yumurta ve nevaleden oluşan 4 tava kavurmalı, sucuklu ve menemen yendi varın gerisini siz düşünün…

Kendiside motor kullanan mekan sahibi kardeşimiz ile sohbetimizi yapıp çukulata ve su eşliğinde az şekerli enfes kahvelerimizi höpürdettik, dalından kiraz toplayıp yedik. Kimileri kulağına küpe yaptı, sonra yine yedi … ?

Hamakta mı yatsak bank şeklindeki tahtadan oturağa mı uzansak, yatanı dönüşte mi alsak gibi miskinlik alameti sorular başladığında yola düşme vakti gelmişti.

Taraklı – Dedeler – Nallı Han – Mihalgazi üzerinden Söğüt’te kadar geldik. Taraklı Nallıhan arasında sıcaktan zift çok erimiş, ayrıca önlem için kumlama yapılmış uzun bölümlerden geçtik. Motorlar zift oldu.
    Mihalgazi virajları ise muhteşemdi çok eğlendik, yola düzgün tutunan lastikleriniz varsa -tabirimi mazur görün- azmamanız çok zor. Kadranj kötü olsa da videoların bir kısmını daha sonra sizlerle paylaşacağım .
    Söğüt civarında yolda durup yaşlı bir çiftten 10 + 1 kg kiraz aldık 10 kilosunun parasını ödedik 1 kilosunu Deniz yedi ! Gökhan da Deniz den aşağı kalmadı, bir kilo kabuklu cevizi de O yedi. Ali kutulamayla uğraştığından, benim de elim “armut” topladığından ikimiz pek bir şey yemedik.

Bilecik’te yakıt ikmali yapıp Bursa – Yenişehir yolu üzerinden İznik’e yemek molası verilmesini kararlaştırdık. Yolda gözlem evine karşı çişlerimizi yaptık

Eğer aynı güzergahı kullanırsanız; Bilecik – Bursa yolu üzerinde sağa ayrılarak, Yenişehir’in içine girmeden mevcut Yenişehir - İznik yoluna bağlanan yeni yapılmış duble bir yol mevcut. İşte bu yolun Yenişehir - İznik yolu ile kesiştiği kavşağa özellikle dikkat etmenizi çok rica ediyorum. “T” biçimindeki bu birleşime geldiğinizi anlayamıyorsunuz ve kendinizi aniden ana yoldan gelen araçlarla burun buruna buluyorsunuz. Herhangi bir işaret veya ışık mevcut değil. İşin kötüsü, yol devam ediyormuş gibi görünüyor ancak karşı tarafta kısa bir stabilize (!) düzlükten sonra yol bitiyor. Kazaya çok açık bir nokta !
    Konum bilgi ve Haritası

Virajlı, bol kamyonlu, dar dağ yolların ardından İznik’ de Köfteci Yusuf’a ulaştığımızda vakit 17:00’i gösteriyordu. Bu bölümde yediklerimizin resmini çekip sizlerle paylaşmaya gönlümüz el vermedi, o yüzden sadece limonlu piyaz resmi ile idare edeceksiniz.

Gökhan ve Deniz: (ortaklaşa) 3 Porsiyon köfte, 1 er porsiyon Antrikot, 4 er kalem pirzola, 1 er parça bonfile ve ekmekli kadayıfını afiyetle midelerine indirip, salata piyaz ezme ekmek ne varsa silip süpürdüler. Toplamda 2,5 kilo civarı et yendi ve abartısız bunun 1,8 kilosu Gökhan ve Deniz’e ait . Etler kimine göre biraz sert olsa da ben kendi adıma az pişmiş yağlı antrikotlarımla çok mutlu oldum. Rehberlik olması açısından; kilosu 50TL den satılan kırmızı et gerçekten makul, tüm masanın hesabı ise 149 TL gelerek bizleri şaşırttı.
    İznik’ten kalktık, Orhangazi üzerinden Yalova ve oradan da Topçular’dan arabalı vapur ile Eskihisar’a geçerek dönmeye karar verdik. İznik gölünün Doğu ve Kuzey kıyılarını dolaşarak Orhangazi’ye ulaştık. Orhangazi Yalova arasını kısmi yağmur altında geçtik dolayısıyla güzelim virajlar zeminin kaygan olması sebebiyle heba oldu.

Günün son resmi

Topçulardan arabalı vapura binip Eskihisar’da indiğimizde yağmur yoktu.

Her iki köprünün ve bağlantı yollarının tıkalı olması sebebiyle Boğaz köprüsü güzergahını kullandık. Maltepe’de Deniz ile vedalaşıp, Eskihisar – Topkapı rotasını sadece Acıbadem ile Altunizade arası akıcı olan korkunç bir trafik altında geçerek motorda olduğumuza bir kez daha şükür ettik. Halkalı’ya ulaşıp motorun üstünü örttüğümde saatler 23:30’u gösteriyordu.

Toplamda 715 km yol yaptım, yaklaşık 15 saat motorla birlikteydim, yoruldum ama çok eğlendim. Deniz, Gökhan ve Ali’ye her zamanki gibi keyifli yol arkadaşlıkları, gerçek hayattaki dostlukları, candan samimi davranışları için buradan bir kez daha teşekkür ederim. İyi ki sizlerle tanışmışım, iyi ki varsınız.

Fazer Türkiye'ye üye olduğum ilk günden şu ana kadar geriye dönüp baktığımda; motor kullanma adına sizlerden feyiz alıp az da olsa bir şeyleri doğru yapmaya başladığımı, düştüğümde yanımda hiç tanımadığım insanların aslında benim “arkadaşım” olduklarını, sürüşümden özel hayatıma kadar benimle ilgilenip sevincimi/kederimi paylaşan, acı ve mutluklarını bana açma samimiyetlerini gösteren, kısacası bana güvenen DOĞRU insanlarla dolu koca bir aileye ait olduğumu çok daha iyi anlıyorum sevgili dostlar…
    0555 507 98 23 / 0533 621 06 06

**YERİNDE HIZ KEYİF, HIZDA ISRAR FELAKET GETİRİR**

Yönetim Heyeti

Ad Soyad
    ALİ MAHMUT ÖZTÜRK
    Motosikleti
    asortik tay:)
    Meslek
    ne iş olsa yaparım abi
    Eğitim Puanı
    T+K+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Oldukça keyifli ve güzel birgün oldu. Hakan abiye, Denize ve gıyabında Gökhan a çok teşekkür ederim. Bundan sonra Adapazarı taraflarına yolum düştüğünde kahvaltı, yemek, cay molası için duracağım mekan Kürşat restaurant olacaktır. Zira hem bizden biri, hemide oldukça keyifli bir mekana sahip.
    Hakan abi eline emeğine sağlık döktürmüşsün sende ))))))))

Yenişehir tarafına yolu düşecek olan tüm arkadaşların. bu noktadaki yere gercekten dikkat etmesi gerekiyor. Hele biraz süratli yada dikkatsizce yaklaşılırsa iş kontrolden çıkıp, şansa kalıyor. Zira bu noktada ciddi bir kaza atlattım haftasonu, Şans mı? verilmiş sadaka mı? yaşayacak günü var mı? dersiniz bilmem ama çevre yolunun bittiğini ve eski yolunda bitiş noktasını 90derece ile kestiğini görüp algıladığımda kalan mesafe ne yazık ki yeterli değildi, üstüne birda iznik tarafından yeni şehire seyahat etmekte olan otomobil görüş alanına eklenince, otomobilin frene basmaması yada gaz kesmemesi için dua edip temennide bulunmaktan başka bir şey yapamadım, şükürler olsun ki dua yada temennilerim gerçek oldu ve otomobil hız değiştirmeden devam edince ben eski(anayolu) öncesinde başlamış olan fren ile otomobilin arkasından karşı tarafa(çalışma halinde stabilize yol) geçerek ve ilerimde bulunan çukura hayli yer kala durabildim.
    Konunun özünde söz konusu atlatılan kazadaki ihmal ve dikkatsizlik aynı zamanda süratten kaynaklanan hata tamamen benim olmakla birlikte, her zamanki gibi işaret ve işaretcilere olan güvensizliğimin tekrar ele alınması gerektiğini de hatırlamış oldum.

Lütfen o tarafa yolu düşecek arkadaşlarımızı uyaralım. Zira ciddi bir canlı bomba burası. Kara yolları müdürlüğüne de konu ile ilgili bir mail attım ama ne kadar faydalı olur bilinmez.
    ...

Yönetim Heyeti

Ad Soyad
    Göksel ÜNAL
    Motosikleti
    --
    Meslek
    Elektrik
    Eğitim Puanı
    ---
    Etkinlik/Gezi Puanı

Maşallah beyler,devamını diler yanacıklardan öpüyore.

Göksel ÜNAL GSM:0535 390 66 05.
    Motorcunun Hatasını Toprak Örter.

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Ömer Şöhret
    Motosikleti
    now i have wings..
    Meslek
    mimar
    Eğitim Puanı
    T+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

ne güzel gezmişsiniz. bol bol yemişsiniz afiyet olsun. izniğe her gidene söylüyorum size de söylemiş olayım eğer ki bölge hakkında çok bilginiz yok ise tabi. iznikte sadece yusufun soyalı köfteleri yok. göl boyu var çok güzel. iznik yeşil caminin bahçesindeki dev çınarların altında 1,5 tl ye içebileceğiniz en güzel ve en ucuz türk kahvesini haso iznik çinisi fincanlardan içip süper dinlenirsiniz. azcık vakit varsa 10 dk mesafede abdulvahap tepesi vardır, süper de manzarası vardır hele ki gün batımında. daha da vakit varsa iznik müzesi ve 4 incilin seçildiği ayasofya kilisesi ( bir süre önce uyduruktan bir restorasyon ve derme çatma düzeneklerle camiye dönüştürüldü kısmen) gezilebilir. vb.
    when we lie to the government its a felony, when the government lies to us its politics

www.design216.org

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Emre Demirelli
    Motosikleti
    fz6 fazer
    Meslek
    -
    Eğitim Puanı
    K+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Harika bir rapor olmuş,tekerinize sağlık
    Tek yol DEVRİM

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Ahmet TOKER
    Motosikleti
    FAZER 800
    Meslek
    Tekniker
    Eğitim Puanı
    ---
    Etkinlik/Gezi Puanı

Öncelikle raporunuz sonra motorlarınız çok güzel Allah birlikteliğinizi daim etsin inşallah.

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Cenk Korkmaz
    Motosikleti
    660z teneke - rodeo atı hüsobörg
    Meslek
    telefoncu
    Eğitim Puanı
    Etkinlik/Gezi Puanı

bu raporu kahvaltının hemen sonrasında okuduğum için şanslıyım zira karnım aç olsaydı kulaklarınız çınlardı
    bu tarz raporların devam etmesini istiyorum ben resim yüklemeyi becerebilsem elimden geldiğince bende hazırlarım

700+ km bol yemek süper bi rapor eline sağlık hakan abi
    ali geçmiş olsun şansın varmış diyelim gökhanın da yeni motoru hayırlı olsun o renge bayılıyorum

denizcim performansını hiç kaybetmiyorsun yemek konusunda o göbek ancak krosa başlarsan gider

Yönetim Heyeti

Ad Soyad
    İ.Hakan CEYLAN
    Motosikleti
    K 1200S
    Meslek
    Satış
    Eğitim Puanı
    T
    Etkinlik/Gezi Puanı

Cenk, sen raporu yaz ben sana resim yüklemeyi öğreteceğim bu sefer
    0555 507 98 23 / 0533 621 06 06

**YERİNDE HIZ KEYİF, HIZDA ISRAR FELAKET GETİRİR**

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Can Özkurt
    Motosikleti
    NC 700 S
    Meslek
    çırak
    Eğitim Puanı
    ---
    Etkinlik/Gezi Puanı

bendede resimler var bir türlü yükleyemedim pazar gününe denk gelen gezilere bende gelmek isterim

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    M.HALİT ÖZTEPE
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 2007 Storm Grey
    Meslek
    Satınalma Yöneticisi
    Eğitim Puanı
    T+K+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Dünyayı yemişsiniz yahu, bir de bana laf edesiniz..Gezi iyi olmuş, fena değil...
    THAT WICH DOES NOT KILL US, MAKES US STRONGER ---- FRIEDRICH NIETZSCHE