Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Ömer Şöhret
    Motosikleti
    now i have wings..
    Meslek
    mimar
    Eğitim Puanı
    T+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Standart Thassos Adası Hakkında Bilgi

Merhaba,
    Haziran için planladığımız yunanistan gezimizi olgunlaştıramadık ve ağustosa erteledik.
    Ağustosun 16 sı gibi thassosa gidip 1 hafta kalmayı planlıyoruz şimdilik. Katılmak isteyenler iletişime geçsin.

Şimdi bu adaya daha önce gitmiş arkadaşlar vardı forumda. Bir kısmı artık yok sanırım.
    Biz otel parasını vize ve diğer evraklara harcayıp adada çadır kamp yapmak istiyoruz.

Biraz baktım, ''camping pefkari'' ''golden beach camping'' ve birkaç yer daha var gibi.
    pefkari için şöyle bir fiyat listesi var;
    http://www.camping-pefkari.gr/prices

burdaki hesaba göre günlük 23 euro gibi bir fiyat çıkıyor yanlış hesaplamadıysam. (2 kişi 1 çadır 1 motor)

Daha önce buralarda kalmış olan var mı? başka kamp alanı önerisi olan var mı? yada yorumu olan?
    when we lie to the government its a felony, when the government lies to us its politics

www.design216.org

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Faruk ORTAÇ
    Motosikleti
    Gri Dağ Aslanı
    Meslek
    Öğretmen
    Eğitim Puanı
    T+K
    Etkinlik/Gezi Puanı

Ben thassos adasına maalesef sadece araba ile gidebildim. Maalesef cunku adanın virajlarını kesinlikle motosikletle dönmek lazım. Şimdiden iyi eglenceler. Ben otelde kaldığım icin kamp hakkında yorum yapamayacağım ama oraya gidince deniz kum güneş kadar virajlarda vakit harcayacağınızı söyleyebilirim.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Ömer Şöhret
    Motosikleti
    now i have wings..
    Meslek
    mimar
    Eğitim Puanı
    T+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Alıntı faruking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben thassos adasına maalesef sadece araba ile gidebildim. Maalesef cunku adanın virajlarını kesinlikle motosikletle dönmek lazım. Şimdiden iyi eglenceler. Ben otelde kaldığım icin kamp hakkında yorum yapamayacağım ama oraya gidince deniz kum güneş kadar virajlarda vakit harcayacağınızı söyleyebilirim.
    teşekkürler, birkaç gezi yazısı okudum herkes öyle söylüyor. bir gün hatunu plajda bırakıp ada turuna çıkmam gerekicek sanırım :D
    when we lie to the government its a felony, when the government lies to us its politics

www.design216.org

Yönetim Heyeti

Ad Soyad
    ALİ MAHMUT ÖZTÜRK
    Motosikleti
    asortik tay:)
    Meslek
    ne iş olsa yaparım abi
    Eğitim Puanı
    T+K+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

bir keresinde niyetlenip, Kavala dan kalkan feribota yetişemeyince, bir sonraki seferde giderim diye avutmuştum kendimi ve tam 4 sene oldu. her sene acaba mı diyorum ama sonra greencard, vize, uluslararası ehliyet falan derken gereksiz olduğuna inandığım masraflar yüzünden bir dahada gidemedim. Ama bir gün kıyacam o paraya . Thasos da kamp alanı özellikle istediğin bir şey mi yoksa ekonomik olacağını düşündüğünden midir bilmem ama booking.com üzerinden kalınacak ucuz oteller bulunabilir. Zira kampa verilecek olan tutarda yabana atılır bir şey değil. Hatta kabaca bakınca 5 geceliğine toplamda 500-600 lira arası fiyata oteller var.
    ...

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Ömer Şöhret
    Motosikleti
    now i have wings..
    Meslek
    mimar
    Eğitim Puanı
    T+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Alıntı aliozturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir keresinde niyetlenip, Kavala dan kalkan feribota yetişemeyince, bir sonraki seferde giderim diye avutmuştum kendimi ve tam 4 sene oldu. her sene acaba mı diyorum ama sonra greencard, vize, uluslararası ehliyet falan derken gereksiz olduğuna inandığım masraflar yüzünden bir dahada gidemedim. Ama bir gün kıyacam o paraya . Thasos da kamp alanı özellikle istediğin bir şey mi yoksa ekonomik olacağını düşündüğünden midir bilmem ama booking.com üzerinden kalınacak ucuz oteller bulunabilir. Zira kampa verilecek olan tutarda yabana atılır bir şey değil. Hatta kabaca bakınca 5 geceliğine toplamda 500-600 lira arası fiyata oteller var.
    bu sene o sene olsun işte gel abi uzo içerik
    bizim kamp mevzusu senin de bahsettiğin masrafların karşılığı olark gündeme geldi aslında. dedik ki vize triptik vb ye parayı gömecez konaklamadan kar edelim bari. kamp alanı baktım birkaç tane günlük 25 euro gibi tutacak sanırım. ( o da aşırı ekonomik sayılmaz )

bilmiyorum ya, basıp gidicem olmazsa orda kampı sevmezsem otele geçerim bakıcaz biraz macero olsun.

bu arada daha önce motorla giden bir arkadaşın gezi yazısına rastladım nette.

http://memozuma.blogspot.com.tr/2012...or-gezisi.html

www.design216.org

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Erdem Zafer ÜN
    Motosikleti
    bir süreliğine YAYA
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Eğitim Puanı
    Etkinlik/Gezi Puanı

ben 2008 de gitmiştim. küçük ve çok güzel bir ada. kamp alanları gayet düzenli. yeterli sayıda duş, tuvalet mevcut. plajla ağaçlar içiçe olduğundan ağaç gölgesinde çadır kurabilirsiniz. çadırdan 50 metre yürüyüp denize ulaşırsınız. adada görülecek çok yer var. şimdiden iyi tatiller.
    Erdem Zafer ÜN
    Mak. Müh.
    GSX650F 2011
    Fazer 2004
    F650GS 1999

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Ercan Bacakoğlu
    Motosikleti
    fazer 2008
    Meslek
    Matbaacılık
    Eğitim Puanı
    Etkinlik/Gezi Puanı

vize,ehliyet ve sigorta masrafları bir hayli fazla adamlar elini kolunu sallayarak geliyor bize bir sürü problem

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Ömer Şöhret
    Motosikleti
    now i have wings..
    Meslek
    mimar
    Eğitim Puanı
    T+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Alıntı narcosis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2008 de gitmiştim. küçük ve çok güzel bir ada. kamp alanları gayet düzenli. yeterli sayıda duş, tuvalet mevcut. plajla ağaçlar içiçe olduğundan ağaç gölgesinde çadır kurabilirsiniz. çadırdan 50 metre yürüyüp denize ulaşırsınız. adada görülecek çok yer var. şimdiden iyi tatiller.
    merhaba siz çadırda mı kaldınız? öyle ise hangi kamp alanını tercih ettiniz? Nasıldı?

www.design216.org

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Erdem Zafer ÜN
    Motosikleti
    bir süreliğine YAYA
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Eğitim Puanı
    Etkinlik/Gezi Puanı

çadırda kaldık, ama kamp alanın adını hatırlamıyorum. hiç ummadığım kadar temizdi. etrafta büfeler felan var. yani sıkıntı olmaz.
    Erdem Zafer ÜN
    Mak. Müh.
    GSX650F 2011
    Fazer 2004
    F650GS 1999

Yönetim Heyeti

Ad Soyad
    İ.Hakan CEYLAN
    Motosikleti
    K 1200S
    Meslek
    Satış
    Eğitim Puanı
    T
    Etkinlik/Gezi Puanı

Güzel plan
    Bence de kamp yerine otel/pansiyonda konaklanabilir, özellikle de Yunanistan tatillerinin ülkemizden daha uyguna geldiğini sıklıkla okuduğumuz bu dönemde
    0555 507 98 23 / 0533 621 06 06

**YERİNDE HIZ KEYİF, HIZDA ISRAR FELAKET GETİRİR**