Anket Sonuçları: Sitemizin geleceği sizce nasıl deva etmeli ?

Katılımcı sayısı
47. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Ben yeni yönetime adayım, yeni yönetimle devam etsin

10 21.28%
  • Yazmaya kapalı, görüntülemeye açık olarak kalsın. Biz Facebook tan devam edelim.

37 78.72%
    Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Erdem Zafer ÜN
    Motosikleti
    bir süreliğine YAYA
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Eğitim Puanı
    Etkinlik/Gezi Puanı

2006'da tanıştım Fazer Türkiye ile. O günkü heyecan çok başkaydı. Her gün yeni arkadaşlar, buluşmalar, eğitimler, kamp gezisi, Çanakkale seyahatleri, Cumhuriyet kortejimiz, termal gezisi, fuarlar, yeni keşifler, motor üzerine bitmeyen güzel sohbetler, Fazer logolu tshirtlerimiz, kahve kupam, güzel paylaşımlar vs. vs anlat anlat bitmez. Günler dolu dolu geçiyordu.

Sonra da işte bu günkü doyuma ulaştı. Bizden önce kurulup, halen daha aktif olan gruplar var. Veya çoktan dağılmış gruplar da var. Demek ki Fazer da buraya kadarmış. Ben zorlamaya gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten son bir kaç senemiz bu şekilde gerçekleşti. Sitenin dondurulması taraftarıyım. Ama yukarıda yazdığım gibi heyecanını halen koruyan veya genç iştahlı arkadaşlar varsa ve bu Fazer kardeşliğini ileriye taşıyabileceklerine inanıyorlarsa, başka bir platformda yeniden organize olmalılar. Bunu kendi başlarına sil baştan yapmalılar. Çünkü devam kararı alınırsa ve ileride yaşanabilecek tatsız bir durum gerçekleşirse, bu en başta Başkan'ı ve bizleri üzecektir. Oysa bu şekilde sonlandırılırsa, Fazer Türkiye aklımızda hep güzel anılarla kalacaktır.
    Başta arkadaşlarım Aşkın, Emre ve diğer tüm emeği geçenlere, bizlere kattıkları güzel şeyler için kendi adıma çok teşekkür ederim. Eğer ihtiyar kulübünün devamı gibi zaman zaman bir araya gelebilirsek çok güzel olur.

Kalın sağlıcakla....
    Erdem Zafer ÜN
    Mak. Müh.
    GSX650F 2011
    Fazer 2004
    F650GS 1999

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Erdem Zafer ÜN
    Motosikleti
    bir süreliğine YAYA
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Eğitim Puanı
    Etkinlik/Gezi Puanı

şimdi dikkat ettim. bu kadar önemli bir başlık var. 12 saat önce açılmış. 100 kişi okumuş. 18 kişi cevap vermiş. ilgi seviyesi ortada.
    eskiden olsa, millet birbirini telefonla arar, noluyor diye sorardı.
    başka yoruma gerek yok.
    Erdem Zafer ÜN
    Mak. Müh.
    GSX650F 2011
    Fazer 2004
    F650GS 1999

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Faruk ORTAÇ
    Motosikleti
    Gri Dağ Aslanı
    Meslek
    Öğretmen
    Eğitim Puanı
    T+K
    Etkinlik/Gezi Puanı

Vay be insan gercekten duygulaniyor. Bu site sayesinde motora bilinçli binmeyi öğrendiğimi söyleyebilirim. Birçok arkadaşlıklar edindim. Insan hep var olsun istiyor ama ilgi ve emek anlamında söylenenler de cok dogru.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Barış Bıyıkoğlu
    Motosikleti
    2014 Yamaha MT-07 Race Blue
    Meslek
    doktor
    Eğitim Puanı
    ---
    Etkinlik/Gezi Puanı

Nerdeyse ilk açıldığı günden beri takip ettiğim, çok faydalı bilgiler aldığım ve çok güzel arkadaşlıklar edindiğim bir siteydi ama uzun zamandır eski heyecanı ve paylaşımları bulamadığım için de çok üzgünüm. Belki isminin eskimiş olması (artık fazer kullanan çok yok) belki de ilk zamanlardaki bilgi açlığının doyuma ulaşması ile çok merek edilen bir forum sitesi olmadığını görüyorum. Küçük atışmalar, sataşmalar, fuar organizasyonları, ürün tasarımları, şimdi siteden uzak olan Barkın, Vedat, Karamurat vb. birçok ismin olması. Yöneticilerin üzerine fazla yük binmesi nedeniyle kendi işleri ile meşgul olma zorunluluğu, ama en çok da ortak nokta olan Fazerlerimizin yokluğu bu duruma gelinmesinde esas neden, ve hayatın kendisi gibi dramatik. Bence eski heyecena ulaşması zor. Bende oyumu kullandım ama içim buruk. Motosiklete gönül verenlerin facebook da bir araya gelmesi yeterli olur bence. Şahsım olarak neden bu fikir beni üzse de buraya yazmamı sağlayan şey her sabah siteyi takip etmemden değil de e-posta adresime gereksiz klasörüme gelen e-posta yı okumamla oldu

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Mehmet AL
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Meslek
    Mimar
    Eğitim Puanı
    Etkinlik/Gezi Puanı

Forumlar özverili insanlar tarafından ayakta tutulurlar. Kendinden, işinden en önemlisi ailenden zaman alıp buraya emek harcarsın, bazen takdir edilir bazen de suçlanırsın. Zordur yaşatmak. Hayırlısı olsun, içinde bir çok yararlı bilginin bulunduğu ansiklopedinin korunup paylaşılması
    yerinde bir karar olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkürler.
    Bilgi Güçtür,Bilmek Ayrıcalıktır.

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Levent+KOLAK
    Motosikleti
    1200 GS
    Meslek
    Eğitim Puanı
    ---
    Etkinlik/Gezi Puanı

Misyon tamamlanmıştır. Çok emekler harcandı bu site için ama dediğim gibi misyon tamamlandı...........
    --== LEVENT ==--

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Cenk Korkmaz
    Motosikleti
    660z teneke - rodeo atı hüsobörg
    Meslek
    telefoncu
    Eğitim Puanı
    Etkinlik/Gezi Puanı

bi çare bulunur diye düşünüyorum öyle ümid ediyorum
    devam edip kalbi kırılanları geri getirmek için neler yapılır onun çaresini bulmak lazım
    fişi çekmek en kolayı

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Kemal Gargılı
    Motosikleti
    CBF 1000 F /Hüso
    Meslek
    işletmeci
    Eğitim Puanı
    T+K+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Seçenekler zaten kapansın diye hazırlanmış gibi.Gönlüm tabi ki devam etsinden yana ,görev meselesine gelince zamanım ve bilgim düzeyinde her zaman elimden geleni yaparım ama bu işteki tecrübeli,forumu alıp sürükleyecek katılımı yükseltecek arkadaşların enerjisi tükenmiş,bu durumda seçenekler kısıtlı. Fakat şunu sormadan edemeyeceğim bu düzeyde de olsa forumun açık kalmasının ne sakıncası var mı?

Biz üç kişiyiz
    ben keyfim ve kahyası!!

Kemal

Kayıtlı Uye

Ad Soyad
    Emre Ercins
    Motosikleti
    7 Numara
    Meslek
    Sigortacı
    Eğitim Puanı
    E
    Etkinlik/Gezi Puanı

Alıntı Kemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    . Fakat şunu sormadan edemeyeceğim bu düzeyde de olsa forumun açık kalmasının ne sakıncası var mı?
    Ben cevap vereyim Kemal. Tüm sosyal medya da ki iletişim araçlarında bir moderatör bir yönetim ekibi her daim vardır. Olmalıdır da. Çünkü bu sitede yazılanlar en nihayetinde yazanı bağladığı gibi sitenin sahibi server ın sahibi sitenin yönetimini de bağlıyor dolaylı yollardan.

Erdem in dediği gibi 100 okuma ama 10 cevabı zor alan - ki bu kadar önemli bir konudan bahsediliyor - sitede paylaşımları Facebook üzerinden devam etmemiz çok da bir şey değiştirmiyor sanki. Zaten genel düşüncenin de bunun üzerine oluştuğunu görüyoruz.

Sitedeki know-how çok fazla. Kapatılamaz. İsteyen istediği bilgiyi yine arayıp bulacak okuyacak. Gerekirse facebook tan soracak.

Facebook un da oragnizasyonunu burası için gönüllü olan arkadaşlardan birine-birkaçına verdik mi sadece tıkladığımız site değişmiş olacak.
    Emre Ercins
    A RH (-) / K 1200 GT - 34 AB 187 / 0 534 974 64 19

emre.ercins@axasigorta.com.tr / emre.ercins@gmail.com

Bir insanin bildigini zannettigi bir seyi ogrenmesi, imkansizdir (Epiktetos)

Kazasız günler dilekle olmaz, Eğitimle olur.

Kayıtlı Üye

Ad Soyad
    Emre Demirelli
    Motosikleti
    fz6 fazer
    Meslek
    -
    Eğitim Puanı
    K+Y
    Etkinlik/Gezi Puanı

Harika zaman geçirdiğim,çok güzel arkadaşlıklar kurduğum ve hala ailecek görüştüğüm insanları tanımama sebep olan Fazer Türkiye'nin kapanmasına üzülüyorum ama kapanmasına sebep olanlarıda şiddetle kınıyorum.

3-5 tane koltuk sevdalısı kişinin saçma sapan kurallar koyup at koşturmasının sebebidir bu durum.Ne motoru vardır,ne motora biner,ne buluşmaya gelir ama iç ses gibi her lokuma karışır,insanları küstürür.Koltuk sevdasından dolayı gençlere görevi devretmez,bir gecede kaçar giderler sonra da böyle kalırız.

Yazımın başında dediğim gibi çok güzel insanlar tanıdım bu site sayesinde Allah Aşkın Kaymaz dan razı olsun.Facebook falan bu saatten sonra hiç bir şeyi kurtarmaz.Dikta döneminde herkes zaten pozisyonunu aldı.Bir telefonla bir çok kişiye ulaşıp gezi de yapıyoruz,yemekte yiyiyoruz hatta yıllık tattillerimizi bile birlikte geçiriyoruz.

Bu yaptığımı bir çok insanda aynı şekilde yapıyor.Yani ortak payda artık burası değil.
    Geçmiş olsun.

Sevgiyle kalın.
    Tek yol DEVRİM