Haberler

25 Eylül 2021

Sofuoğlu’nun izinde bir yıldız adayı: Razgatlıoğlu

» 'a ait diğer yazılar »
Ekleyen: Melih Baykara
Etiketler:, ,
1

Motosikletin gelecek vaat eden isimlerinden biri olarak gösterilen Toprak Razgatlıoğlu, dünyanın en iyileri arasına girmeyi hedeflediğini söyledi.

Motosiklette Türkiye’nin gelecek vaat eden yarışçılarından gösterilen Toprak Razgatlıoğlu’nun hayalleri büyük.Türkiye’nin uluslararası alanda başarı yakalayan tek motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu’nun, kendisinden sonra yurt dışında başarı elde etmesini beklediği isim olarak bahsettiği Toprak Razgatlıoğlu, amacının dünyanın en iyileri arasına girmek olduğunu söyledi.
Toprak Razgatlıoğlu, yaptığı açıklamada, babasının motosiklet yarışlarına katılması nedeniyle çok erken yaşta bu spora başladığını aktarırken, “Babam eskiden çok iyi yarışırdı. Ondan görerek ben de 5-6 yaşında motor sürmeye ve yarışlara girme başladım. Henüz 13 yaşında da ilk pist yarışıma çıktım büyük motorla. Ardından Türkiye Şampiyonası’nda ve Almanya’daki Yamaha Cup’ta yarışlara çıkarak tecrübe kazandım. Kendimi sürekli geliştirmek için çaba harcıyorum. Önümdeki bir kaç yıl hedeflerime ulaşabilme yolunda büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Beklentilerin Farkındayım

Şu an 16 yaşında olan Toprak Razgatlıoğlu, bu sporda kendisinin iyi yerlere geleceğine inanan insanlar bulunduğunu aktarırken, “Beklentilerin farkındayım. Yaşımın genç olması ve sürekli gelişim göstermem nedeniyle gelecekte önemli noktalara ulaşabileceğim düşünülüyor. Ben de bunu gerçekleştirmek için var gücümle çalışacağım. Benimle ilgili çeşitli planlamalar yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Kenan Ağabeyin Açtığı Yol, Benim İçin Avantaj

Motosiklet sporundaki idol isminin Kenan Sofuoğlu olduğunu aktaran ve kendisinden büyük destek gördüğünü dile getiren Toprak, önünde takip edeceği bir yol bulunduğunu vurguladı.”Kenan ağabeyin açtığı yoldan gidecek olmak benim için çok büyük avantaj” diyen Toprak, “O büyük zorlukları, sıkıntıları aşarak, önemli bireysel çabalar göstererek bugünkü konumuna geldi. Bugün ise o bizim gibi genç Türk sporcular için bir referans. Motosiklet Federasyonu da çok güçlendi. Önemli destekler sağlayabiliyor. Şu an çok şanslıyım. Bir dünya şampiyonunun arkasından gidiyorum” şeklinde konuştu.

Hedefim MotoGP

Toprak, motosiklet sporuyla uğraşan her genç isim gibi en büyük hedefinin MotoGP’de yer almak olduğunu aktardı.Kendisinin Kenan Sofuoğlu gibi yurt dışında önemli organizasyonlarda yarışmak, yavaş yavaş hedefleri doğrultusunda ilerlemek istediğini anlatan Toprak, “MotoGP’de yarışmak ve orada şampiyonluk yaşamak en büyük hedefim. Önümdeki 3-4 yıl içinde de bu hedeflerime ulaşmak istiyorum. Çok alışmam ve kendimi geliştirmem gerektiğinin de farkındayım” dedi.Toprak ayrıca, Kenan Sofuoğlu’nun ardından yurt dışında beğendiği sporcular olarak da ünlü motosikletçiler, Valentino Rossi ve Casey Stoner’ı gösterdi.

Kaynak: TMF


0 Yorum


ilk yorumu sen yazar mısın?


You must be logged in to post a comment.